Uģis Rotbergs,
Pasaules dabas fonda Latvijā vadītājs
Atšķirībā no plūdiem un vētrām vulkāna izvirdumi notiek neatkarīgi no cilvēka izraisītajām klimata izmaiņām. Tā ir dabas parādība, ko ir grūti prognozēt. Aviosatiksmes apturēšanas dēļ ES valstu amatpersonas bija spiestas domāt par alternatīvām sanāksmēm klātienē, tās organizējot videoformātā. Nu nav ministriem savs dibens obligāti jāved uz Briseli. Ainārs Šlesers tik ļoti koncentrējās uz aviosatiksmes attīstību, taču šie notikumi parādīja, cik lieti noderētu ātrvilcienu satiksme, kas ir arī dabai draudzīgāka. Mums tai nav pat sliežu. Cilvēks ir kā amēba: kamēr nedur dibenā, tikmēr nekas nenotiek.
Jānis Vanags,
Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps
Viens vulkāns tālajā Īslandē izmainīja cilvēku un veselu valstu plānus. Daudzi to uztvēra kā katastrofu vai vismaz ļoti kaitinošu starpgadījumu. Taču tas deva iespēju apstāties un iemeslu padomāt par dzīvi. Tie nav apkārtējie apstākļi, kas rada vai sagrauj dzīvi. Mūsu dzīves kvalitāti nosaka tas, kā mēs savus apstākļus izdzīvojam - gan ikdienas rutīnu, gan neparasto, piemēram, vulkāna izvirdumu, gan arī lielus, personību definējošus notikumus. Dzīvi pa īstam veido no iekšpuses uz āru. No tā, ko ienesam tajā no savas iekšienes, nevis no tā, ko iegūstam, ejot tai cauri. Varbūt Īslandes vulkāns palīdzēs atskārst, ka vienīgā lieta visumā, kas mums patiešām pieder un pār kuru mums ir kaut jel kāda kontrole, ir mūsu iekšējā, garīgā dzīve ar Dievu. Viss pārējais atnāk, mainās un pazūd.
Jānis Ošlejs,
Ekonomists
Biznesam jāmācās būt pacietīgam patiesi lielo dabas spēku priekšā. Dzīvē viss ir nepastāvīgs, pat tik droša lieta kā aviosatiksme. Cilvēki ļoti bieži ir lepni par saviem sasniegumiem, bet neapzinās, cik vārgi esam, tiklīdz viens no sarežģītās uzbūves balstiem pazūd. Jāielāgo un jāmācās, cik trausla ir mūsdienu civilizācija un cik viegli varam nonākt 19. gadsimtā, kad pamatā ceļoja ar kuģiem.