Valsts izglītības satura centrs (VISC) atzīst, ka kļūdas gadās, bet uzskata to par normālu procesa sastāvdaļu, jo jāsagatavo tūkstošiem eksemplāru.
«Ja VISC darbinieki sagatavo eksāmena materiālus, viņiem būtu jāpārbauda, vai teksts ir abās lapas pusēs. Darba vadītājam eksāmena rītā ir jāpārliecinās, vai visās burtnīcās ir visas lapas, jānoorganizē trūkstošo lapu kopēšana, jāraksta akts, bet laika nav, viss ir sadalīts pa minūtēm - plkst. 9.30 aploksnes jāatver, plkst. 9.45 jābūt visam pārbaudītam un jāielaiž skolēni telpā, plkst. 9.55 jāizdala uzdevumi, tieši desmitos jāsāk rakstīt. Tā bija stresa situācija,» norādīja Talsu Valsts ģimnāzijas direktora vietniece Māra Spicberga. Iepriekš jau pamanīta un novērsta vēl viena neprecizitāte - eksāmena norises grafikā nebija atvēlēta vieta viena uzdevuma atbildes uzrakstīšanai. «Kāds taču šos eksāmenu darbus pārbauda un akceptē. Līdzīgas situācijas ir bijušas arī agrāk, arī baltas lapas nav nekas jauns, ne tikai svešvalodas eksāmenā, bet arī citos priekšmetos,» uzsvēra M. Spicberga.
Arī Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā angļu valodas eksāmena materiāli nepienāca pilnā komplektā - trūka desmit atbilžu lapu, ko nācās piekopēt klāt. Šāda kļūme gan piedzīvota pirmoreiz, atzina ģimnāzijas direktora vietniece svešvalodu jautājumos Inga Lande. Eksāmena jautājumu burtnīcās nekādu defektu nav bijis.
VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža atzīst, ka problēmas konstatētas, taču esot tikai normāli, ja no 27 000 eksemplāru kāds ir ar defektu. «Esam pārliecināti, ka skolēnu sniegums un vērtējums no tā kopumā necietīs. Skolēnu skaits klasēs nav tik liels, lai eksāmenu rītā nevarētu paspēt visus eksemplārus pārbaudīt, un var paspēt kļūmes novērst. Arī tipogrāfijā iespiestām grāmatām gadās otrādi iesietas lapas,» uzskata K. Ilgaža.