«Jaunos pārus» salaulāja mācītājs, kura vadītā draudze bija nonākusi finansiālās problēmās. Vikāram Aleksam Braunam šādu abpusējā labuma meklētāju iestūrēšana laulības ostā kļuva par ikdienu un biznesu. Tomēr beigās nelikumīgais rūpals viņu noveda uz apsūdzību sola. Tiesa ir lēmusi, ka priesteris un viņa sabiedrotie ir vainīgi, bet soda pasludināšana gaidāma tuvākajās nedēļās.
Trīsvienība
Lielbritānijas robežapsardzes darbinieku uzmanību pagājušajā gadā piesaistīja fakts, ka kādā nelielas protestantu draudzes dievnamā Sentleonardsas pilsētiņā Anglijas dienvidos salaulājušies imigranti, kas uzreiz pieprasījuši pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Pie darba ķērās policija, kas atklāja, ka no 2005. līdz 2009. gadam A. Brauns novadījis vairāk nekā 383 laulību ceremoniju, no kurām vismaz 360 bijušas fiktīvas. Līdz tam četru gadu laikā priesteris bija salaulājis tikai 13 pārus.
Izmeklēšanas gaitā atklājās, ka Ukrainas pilsonis Vladimirs Bučaks, kas Lielbritānijā uzturējās nelegāli un strādāja desu ražotnē, ārpus darba brīvajā laikā vervējis iebraucējas, kurām bija darba un uzturēšanās atļauja. Viņš tām piedāvājis pret atlīdzību, kas parasti bija 3000 mārciņu (2500 latu), apprecēties ar imigrantiem no Āfrikas (pārsvarā nigēriešiem), kuriem tuvākajā laikā beigtos vīzas termiņš. Savukārt līgavaiņus, no kuriem daudziem jau dzimtenē bija sieva, «piespēlēja» Nigērijā dzimušais advokāts un imigrantu konsultants Maikls Adelasoje. Darījums noslēdzās pie A. Brauna.
Lietuviete Elvīra Zogevičiene laikrakstam Guardian stāsta, ka naudas problēmas un ticība, ka kādam var palīdzēt uzlabot dzīvi, lika viņai piekrist fiktīvai laulībai. Ar savu topošo vīru sieviete tikusies divreiz - kopīgi izvēloties kāzu kleitu un precoties. Pirms ceremonijas viņa saņēmusi aploksni ar 2000 mārciņu (1,6 tūkstošiem latu). Abi ne dienas nav dzīvojuši kopā.
Pildījis pienākumu
A. Brauns neatzīst savu vainu un apgalvo, ka godīgi pildījis savu darbu, nezinot, ka vairākums viņa salaulāto pāru patiesībā nemaz nav bijuši īsti mīlētāji. Tomēr viss liecina par viņa ieinteresētību krāpnieciskās shēmas funkcionēšanā.
Savulaik, kad viņš ieradies Sentleonardsā, priesteris apkārtējo simpātijas ieguvis ar savu atvērtību, jo A. Brauns ikdienā ģērbies brīvi un vietējā pabā ar citiem vīriem malkojis alu. Tomēr viņa draudzes locekļu skaits krities, un līdz ar to pasliktinājies tās finansiālais stāvoklis. Baznīcas vadība aicinājusi viņu kaut ko darīt lietas labā.
Brīnumaini, bet pēc laika draudzes kasē sāka ieplūst aizvien vairāk naudas. Pirms precēšanās buma A. Braunam pusgada laikā izdevās iekasēt aptuveni tūkstoš mārciņu (840 latu), taču pērnā gada pirmajos sešos mēnešos draudzes ieņēmumi sasniedza astronomiskus 22 tūkstošus (18,4 tūkstošus latu), raksta The Independent.