Ārkārtas sēdes sasaukšanu pieprasījuši gan pozīcijas, gan opozīcijas pārstāvji - R. Ražuka vietnieks Māris Dzenītis, Dzintra Homka (SCP), Larisa Loskutova, Gatis Truksnis (LZS, KDS, LPP/LC) un Ilmārs Ančāns (Mūsu zeme). Viņi rosina palielināt vicemēru skaitu no viena līdz trim, ievēlot mēra vietnieku kultūras un sporta jautājumos, kā arī - vietnieku pilsētsaimniecības jautājumos.
R. Ražuks neesot satriekts par sava vietnieka M. Dzenīša un vēl četru deputātu iniciatīvu, taču salīdzina šo situāciju ar Ukrainu, kura «pēc neliela gaiša perioda ar orientējumu uz Rietumiem atkal nonāca Maskavas ietekmē». No pieciem prasības iesniedzējiem trīs ir pašreizējā domes koalīcijā. R. Ražuks notikušo sauc par spēku pārbīdi, kas saistīta ar varas pārdali, kaut arī viņa amatu neviens neapdraud. «Galvenais ir kapitālsabiedrības - Jūrmalas ūdens, Jūrmalas siltums, Jūrmalas namsaimnieks, Dzintaru koncertzāle, Jūrmalas slimnīca. Kurās rokās ir šie līdzekļi, tam ir ietekme un svars pirms vēlēšanām,» teica R. Ražuks. Pēc jaunās reorganizācijas mēram būs trīs vietnieki, kā tas bija R. Munkevica laikā, kā arī būs domes valdes priekšsēdētājs un viņa vietnieks, kuru kontrolē nonāks kapitālsabiedrības. R. Ražuks uzskata, ka vicemēru amatos varētu nonākt L. Loskutova, kas mēra vietniece bija jau R. Munkevica laikā, un G. Truksnis, kurš iepriekšējā sasaukumā bija domes izpilddirektors. Kas varētu pretendēt uz ietekmi pār kapitālsabiedrībām, R. Ražukam nav zināms.
Savukārt M. Dzenītis atzina, ka domes koalīcija tiek paplašināta, jo 100 dienās kopš varas maiņas esot secināts, ka mēram un viņa vietniekam varas slogs esot par lielu. Turklāt divi vietnieku amati esot paredzēti domes budžetā, tāpēc lielu papildu izdevumu nebūšot. Tāpat M. Dzenītis norādīja, ka plānots likvidēt divas domes komitejas - Vides komiteju un Drošības un kārtības komiteju.
Gan R. Ražuks, gan M. Dzenītis noliedz, ka pārmaiņas domes vadībā saistītas ar bijušā mēra Raimonda Munkevica atbrīvošanu no apcietinājuma. «Man nav tam pierādījumu. Taču tīri aritmētiski viņa iznākšana brīvībā padarīja šo lietu iespējamu,» teica R. Ražuks. M. Dzenītis to sauc par sakritību un noliedz, ka būtu salabis ar R. Munkevicu un saskaņojis ar viņu izmaiņas domes vadībā. Viņš arī neuzskata, ka būtu nodevis R. Ražuku, ar kuru joprojām esot normālas un koleģiālas attiecības. Ar R. Munkevicu Dienai sazināties neizdevās.