Aptuveni divdesmit protestētāju izveidoja apli ap krustu un sāka plūkšanos ar policistiem, kuriem to vajadzēja nogādāt uz netālu esošo baznīcu. Kāda vecāka kundze pat centās pieķēdēt sevi pie krusta. Tomēr likumsargiem izdevās viņu apturēt. Pāri ielai aiz nožogojuma stāvēja aptuveni 500 cilvēku, kuri turēja rokās krustus, Polijas karogu un dažādus plakātus. «Krusts šodien netiks pārvietots uz baznīcu,» paziņoja prezidenta administrācijas pārstāvis Jaceks Mihalovskis. «Agresijas līmenis ir pārāk augsts. Krusts nedrīkst tikt izmantots politiskās spēlēs.» Nav zināms, vai notiks vēl viens mēģinājums krustu aizvākt.
Tūkstošiem cilvēku nolika ziedus un iededza sveces pie krusta, ko piecas dienas pēc 10. aprīlī notikušās aviokatastrofas, kurā bojā gāja L. Kačiņskis un vēl 94 cilvēki, pārsvarā Polijas politiskā un militārā elite, pie prezidenta pils novietoja skauti. Krusts kļuva par simbolu poļu tautas sērām. Tomēr jūnijā ievēlētais jaunais valsts vadītājs Broņislavs Komorovskis izdeva rīkojumu pārvietot krustu.
Idejas pretinieki, no kuriem vairākums atbalsta lielāko opozīcijas partiju Likums un taisnīgums, uzskata, ka tādējādi tiek zaimota aizgājušā prezidenta piemiņa. «No sākuma viņi piebeidza L. Kačiņski, bet tagad viņi vēlas noslēpt taisnību par to,» sacīja viena no protestētājām, no kuriem daļa domā, ka bijušā prezidenta nāvē daļēji vainojama Polijas valdība. Opozīcijas pārstāvji uzskata, ka krustam savā vietā jāpaliek līdz brīdim, kad tur tiks uzcelts monuments aviokatastrofas upuriem.