Vīrietis otrdien iegādājās ieejas biļeti Svētā Pētera bazilikā un šokēja apkārtējos, kad pārkāpa pāri augšstāva skatu platformas norobežojumam un norāpās līdz dzegai. Glābējiem neizdevās M. di Finičo pierunāt nokāpt. Arī pieprasītā telefonsaruna ar tūrisma un sporta ministru Pjēro Gnudi un Eiropas lietu ministru Enco Moavero nespēja viņu pārliecināt. Vīrietis noņēma līdzpaņemtos drošības stiprinātājus, jo baidījās, ka pretējā gadījumā ugunsdzēsēji viņu nocels ar varu. Viņš pieteica arī bada streiku.
«Es neesmu traks pašnāvnieks, esmu tikai izmisis. Nokāpšu tikai tad, ja valdība piekritīs nekavējoties sēsties pie sarunu galda ar piejūras kūrortu pārstāvjiem. Šim stāstam jābeidzas, Itālijai jādzīvo tālāk,» vīrietis telefonintervijā sacīja telekanālam Sky TG24. «Līdz šim ir bijuši tikai solījumi, bet veikti tikai samazinājumi.»
Vīrietis pēdējo divu mēnešu laikā jau otro reizi uzrāpies uz Svētā Pētera bazilikas jumta. Pirmais protests ilga tikai piecas stundas, un vīrietis nokāpa, kad sarunai piekrita tūrisma ministrs. M. di Finičo arī pirms tam izvēlējies līdzīgas protesta formas, jo martā četras dienas pavadīja uzrāpies 70 metru augstumā Triestes pilsētas pontonu konstrukcijā.
Vīrietis, kuram Triestē pieder piejūras atpūtas vieta ar restorānu, protestē pret direktīvu, kas regulē pakalpojumus Eiropas Savienības (ES) iekšējā tirgū jeb Bolkešteina direktīvu, kas Itālijā paredz līdz 2016. gadam izsolēs pārdot piejūras zonu koncesijas.
Arī citi uzņēmēji iebilst pret direktīvu un norādījuši, ka valdības dēļ darbu zaudēšot ap 600 tūkstošiem kūrortvietu darbinieku. «Itālijas Piejūras tūrisma kūrortu asociācija ir M. di Finičo pusē, un vairāki uzņēmēji jau ieradušies Vatikānā,» laikraksts Corriere della Sera citēja asociācijas ziņoto.