Traumām bērnu vecumā ir sezonāls raksturs, Dienai sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pārstāve Romēna Namniece. Proti, rudenī un ziemā ir īss gaišais dienas periods, un lielu daļu tā bērni pavada mācību iestādēs, tāpēc traumu skaits ir mazāks. Savukārt vasarā bērniem ir daudz brīva laika un laikapstākļi ļauj gandrīz katru dienu uzturēties ārā. Vecāki nereti ir aizņemti darbā un nevar pietiekami lielu uzmanību veltīt bērnam, norādīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Otrdien Kurzemē kādā skeitparkā deviņus gadus vecs zēns, uzkrītot uz velosipēda stūres, guva smagus krūškurvja sasitumus un iekšējo orgānu traumu. Šādi negadījumi vasarā nav retums. I. Bukša norādīja, ka, tieši braucot ar velosipēdu, skrituļslidām un lecot uz batuta, tiek gūtas smagas traumas. Piemēram, katru gadu skrituļojot vidēji 90 bērnu gūst savainojumus, liecina BKUS statistika. Uz batuta gūtās traumas ierindojas trešajā vietā pēc biežuma. Piemēram, 2010. gadā tās bija 108, 2011. gadā - 157, 2012. gadā - jau 182 traumas, sacīja R. Namniece.
Vasarās ievērojami vairāk ir suņu kodumu un nelaimes gadījumu, rīkojoties ar degšķidrumiem. Taču traģiskākie gadījumi vasarās ir uz ūdens. Pēc NMPD datiem, šogad bojā gājuši jau pieci bērni. Visbiežāk bērni noslīkst piemājas dīķos, jo vecāki ir aizņemti ar saimniecības darbiem, bet bērnus ūdens vilina, stāsta I. Bukša.
BKUS dati liecina, ka 2010. gadā kopumā palīdzība tika sniegta 16 263 bērniem ar dažādām traumām, 2011. gadā - 19 144, 2012. gadā pēc palīdzības vērsās 19 706 bērni.