Ja partijas nevienojas, tas var apgrūtināt tālākās sarunas, jo tas nozīmē, ka ne Vienotības premjera kandidātam Valdim Dombrovskim, ne ZRP nominētajam Edmundam Sprūdžam nav iespējas nodrošināt vairākuma koalīciju un tiek meklēts kāds cits šā amata pretendents. Tas varēja būt vēl viens no iemesliem, kāpēc Vienotība nesteidza atklāt savu viedokli, kamēr tas nav pārrunāts ar ZRP, lai saglabātu V. Dombrovskim izredzes tomēr saņemt ZRP atbalstu, jo šajā situācijā ir ļoti svarīgi, lai būtu valdības vadītājs ar starptautiski labu reputāciju.
Taču ceturtdienas vakarā Pilsoniskās savienības valde publiskoja savu atsevišķo lēmumu, skaidri pasakot, ka nākamā valdība ir jāveido ZRP, Vienotībai un VL-TB/LNNK. Tas bija arī signāls - ja šis modelis netiks īstenots, tas var radīt šķelšanos Vienotībā. Tiem, kuri Vienotību jau uztvēra kā vienu partiju, PS paziņojums varēja būt negaidīts, bet līdz Vienotības partijas reģistrācijai vēl ir nedaudz jāpagaida, un tās pirmais kongress paredzēts 26. novembrī. Vienotības līdere Solvita Āboltiņa Dienai teica, ka oficiālais Vienotības viedoklis tiks paziņots tad, kad valde par to būs nobalsojusi. Taču viņa nenoliedza, ka noskaņojums partijā ir labvēlīgs sadarbības modelim ar VL-TB/LNNK. Lūgta komentēt Valsts prezidenta Andra Bērziņa vēlmi redzēt valdību, kurai ir vairāk nekā divas trešdaļas Saeimā, S. Āboltiņa cer, ka arī koalīcijai ar 56 balsīm var izdoties pierādīt prezidentam, ka tā būs stabila un prognozējama. Divas trešdaļas balsu tai būtu ar ZZS, bet pret to iebilstu ZRP.
Viens no vadošajiem Saskaņas centra politiķiem - Andrejs Klementjevs aģentūrai LETA ir sacījis - ja Valdis Zatlers izlems veidot valdību ar Saskaņas centru, visticamāk, arī Vienotība tajā iesaistīsies, lai nepaliktu opozīcijā. Zatlera Reformu partijas politiķu izteikumi liecinājuši, ka tās vadības līmenī tiek izvērtēta sadarbība ar SC, ar kuru ir bijušas arī neformālas tikšanās. Taču ZRP viedokli piektdien neizdevās iegūt, jo tās valdes sēde ieilga līdz vēlam vakaram. ZRP pārstāve Daiga Holma norādīja, ka valde neesot saņēmusi 14 biedru aicinājumu neveidot koalīciju ar Saskaņas centru, kā bija izskanējis medijos.
Vienotības politiķu teiktais gan rada šaubas par iespēju mainīt viedokli, pat ja par trešā partnera izvēli atbildību uzņemtos Zatlera Reformu partija. Arī valdes loceklis Edgars Jaunups, kurš visvairāk ir runājis par to, ka būtu gudri iesaistīt valdībā SC, Dienai atzina, ka viņš ir komandas cilvēks un respektēs valdes vairākuma viedokli. Viņa skatījumā Saskaņas centrs gada laikā ir mainījies, un «es no viņu darbības esmu samulsis, jo SC vairs nav ideoloģijas, bet ir intereses, un tādas partijas ir bīstamas». Arī Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete uzskata - ja vēlēšanās politiskie spēki, kas iestājas par tiesiskumu, ir ieguvuši vairākumu ar 56 mandātiem, tad ir loģiska šādas valdības izveide. Saskaņas centrs, kas 10. Saeimā balsoja kopā ar oligarhiem, viņasprāt, būtu partneris, uz kuru grūti paļauties, jo tam neesot savas ideoloģijas un tā ir pēc etniskā principa veidota partija. Tagad arī esot redzams, ka SC viegli var atteikties no sev principiāli svarīgām lietām.