Izstādē Kodols iekļautie darbi sniedz poētisku vēstījumu, pētot kolektīvās un individuālās atmiņas (‘core memories’) caur dabas pieredzi, procesiem un cikliskumu.
Sērijas tapšanas gaitā Arta turpinājusi izzināt jaunās materialitātes idejas un cildenā estētiku. Šie darbi ir sava veida pārdomas par latvisko identitāti, uzlūkojot to no malas, kamēr laiks pavadīts ārzemēs, un reizē tai ilgās pietuvojoties caur dabas pamatelementiem.
"Bērzkoka zīžainā, siltā plakne kļauj sevī atmiņu par saules glāstu, par tāliem laukiem. Katra šķiedra un zaru vieta rāmi elpo, līdz parādās liesma, izmainot ritmu un vielu. Uguns kļūst par kopradītāju, atstājot savas nokvēpušās pēdas tur, kur ienāk prātā, vietām tomēr pielabinoties un paklausot gan koksnei, gan mākslinieciskajam nodomam. Paradoksāli, jo varētu šķist, ka pēc degšanas šīs jauniegūtās iekšējās ainavas būtu tapušas trauslākas, taču patiesībā pārogļota virsma kļūst izturīgāka pret apkārtējās vides apstākļu ietekmi. Tā ir alķīmiska došanās pie savas serdes. Kodollādiņš un liesma kā nogādes līdzeklis."
Mākslas darbi veidoti autortehnikā, kas eksperimentāli attīstīta pēdējo četru gadu laikā. Tehnikas pamatā ir koka virsmas apdedzināšana ar dažādu uzliesmojošu vai karstumu pārnesošu līdzekļu palīdzību, piemēram, sērkociņiem, svecēm, gāzes degli. Šī tehnika ļauj daļēji kontrolēt iecerēto vizuālo efektu, veidojot dažādu nokrāsu tekstūru uz virsmas vai pat sīkas, vietām reljefas detaļas. Iespējams strādāt slāņveidīgi, gluži kā lazējot ar liesmu un salutējot glezniecības pamatiem.
Arta Raituma (1996) ir latviešu vizuālā māksliniece. Savā mākslinieciskajā praksē Raituma koncentrējas uz cildenā izpēti caur dabas procesiem, pārejas rituāliem un starpstāvokļiem, analizējot mijiedarbi starp dabisko un pilsētvidi. Raitumas prakses pamatā ir koka apdedzināšana, izmantojot pašattīstītas eksperimentālas tehnikas, bieži vien apvienojot ar citiem organiskiem materiāliem, veidojot vides specifiskas instalācijas. Kopējā naratīva veidošanā māksliniece bieži izmanto arī dokumentālo fotogrāfiju un foto pārneses tehnikas, video un performances elementus, pēdējo gadu laikā pievēršoties arī kino.
Arta ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā. Studējusi arī Venēcijas Mākslas akadēmijā apmaiņas programmas ietvaros. Studiju laikā piešķirta Valdemāra Tones stipendija. Sarīkotas vairākas personālizstādes un notikusi dalība daudzās grupas izstādēs Latvijā. Pēdējos četrus gadus māksliniece pavadījusi Lisabonā, Portugālē, piedaloties vairākās mākslas rezidencēs, izstādēs. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Eiropā, ASV, Turcijā.
Izstāde būs apskatāma no 9. janvāra līdz 1. februārim galerijā Look! (Ģertrūdes iela 62A).
Darba laiks: 13.00-19.00 no otrdienas līdz piektdienai, sestdienās 13.00-17.00.