Ekspozīcijā apmeklētāji simboliski varēs ienirt ezera dzīlēs. Caur skaņām, projekcijām, stāstiem un unikāliem priekšmetiem gan liels, gan mazs varēs sevī rast atklājēja prieku un gūt iedvesmu savu sapņu īstenošanai. Ekspozīcijas dizaina koncepciju izstrādājis dizaina birojs H2E.
Āraišu ezerpils arheoloģiskā parka galvenais objekts ir Eiropā vienīgā šāda 8./9.-10. gs. seno latgaļu dzīvesvietas rekonstrukcija, kas veikta precīzi pēc izrakumos iegūtajiem zinātniskajiem datiem un pētījumiem.
Jaunais Āraišu ezerpils arheoloģiskā parka apmeklētāju centrs un ekspozīcija ir vērtīgs laikmetīgs papildinājums un pirmreizēja iespēja arheoloģiskās liecības aplūkot kopš izrakumiem 20. gs. 60. un 70. gadiem. Tajā ir iespēja iepazīt gan īpašus atradumus, gan tādus, kas raksturo ezerpils iedzīvotāju nodarbes un ikdienā lietotos priekšmetus. Aizraujošs ir arheologa Jāņa Apala ceļš no hidroarheoloģiskajām ekspedīcijām un arheoloģiskajiem pētījumiem līdz pirmajai zinātniski pamatotajai dzīves vietas rekonstrukcijai Baltijā. Ekspozīcija veidota kā izziņas un iedvesmas vieta, kas pašiem jāatklāj, atrodot, ieraugot un paturot atmiņā vērtīgāko.
Āraišu ezerpils arheoloģiskais parks izceļas ar unikāliem arheoloģiskajiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālajā vidē un Vidzemei raksturīgo, labi saglabājušos kultūrvēsturisko ainavu. Šogad Latvijas arheologu biedrība nominējusi ezerpili kā gada arheoloģijas pieminekli. Jaunumi apskatāmi arī pašā ezerpilī – uzbūvēts ieejas aizsargbūves fragments ar vārtiem, kaujas eju, platformām un žogiem.
Āraišu ezerpils arheoloģiskais parks vasaras sezonā ir atvērts katru dienu no plkst. 9 līdz 19