Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju skola reģistrēta pērn, taču tai vēl jāiziet akreditācijas process. Lai gan publiski skola jau nodēvēta par turku skolu, H. I. Aks norāda, ka tā to saukt esot nekorekti.
Skolas dibinātājs gan esot turka Mustafa Gulera vadītais uzņēmums SIA Baltic Education Latvia, taču H. I. Aks apzinās, ka turku Latvijā esot ļoti maz, un uzsver, ka skola esot paredzēta ikvienam. Šogad 1. klase mācības sākšot krievu valodā, tomēr plānots lielu uzsvaru likt uz valodu apguvi, lai 6. klasē skolēni priekšmetus varētu apgūt bilingvāli - latviešu, krievu, angļu valodā. Izvēles kārtā tikšot mācīta arī turku valoda. H. I. Aku stāsta, ka esot plānots skolēnus iesaistīt dažādās starptautiskajās zinātniskajās olimpiādēs, kurās pašlaik Latvijas pārstāvji nepiedaloties, un pēc to apraksta var spriest, ka tās vairāk populāras ir Āzijas un Austrumeiropas valstīs.
Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvei Dacei Jansonei-Klasiņai nebija daudz informācijas par jauno skolu, taču viņa norāda, ka kopumā iniciatīva ir atbalstāma. Savukārt izglītības politikas eksperte Marija Golubeva stāsta, ka Vidusāzijas un Balkānu valstīs ar Turcijas valdības atbalstu tiekot atvērtas turku skolas, kas ir daļa no Turcijas ārpolitikas. Taču, ja tas nav šis gadījums, viņasprāt, šai skolai ir tāds pats potenciāls kā jebkurai citai mazākumtautību skolai.
Turcijas vēstniecības pirmā sekretāre Biligina Ezkana Dienai norāda, ka skola nesaņem finansiālu atbalstu no Turcijas valsts. Pēc viņas teiktā, tā esot lokāla skola, kas būšot pieskaņota Latvijas izglītības sistēmai. Arī H. I. Aks uzsver to pašu un paskaidro, ka vēstniecība skolu atbalstot nemateriāli.