Atšķirībā no Viļa Krištopana, kam 1998. gadā sadarbības līgums ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju bija nepieciešams, lai kaut kā «sakasītu» balsis mazākumvaldības apstiprināšanai, _Vienotība_ vairākuma valdību var izveidot gan bez _Saskaņas centra_, gan bez _Visu Latvijai! -_ TB/LNNK. Koalīcijai, kuru veidotu _Vienotība_ ar ZZS, 10. Saeimā būtu 55 deputātu atbalsts. Protams, plašāka koalīcija varētu izrādīties rīcībspējīgāka, taču lielākoties tāpēc, ka tas ļautu iegrožot ZZS apetīti.
Valsts prezidents Valdis Zatlers konsultācijas ar 10. Saeimā ievēlētajām partijām sāks šodien, savukārt nākamo Ministru prezidentu iecerējis nosaukt tikai 2. novembrī, tas ir, dienā, kad jaunievēlētie deputāti sanāks uz pirmo Saeimas sēdi. Taču tas nav attaisnojums kavēties ar jaunās valdības koalīcijas aprišu konkretizēšanu. Nosaukts tiks Dombrovskis, tādēļ šobrīd partijas jau varētu vienoties par atbildības jomu sadali.
Jaunās valdības veidošanas procesā noteikti ir vērts atgriezties pie jautājuma par ministriju skaita samazināšanu. Potenciālo valdības veidotāju kāre nodrošināt savai partijai pēc iespējas lielāku ministru skaitu jaunajā valdībā noteikti nav iemesls, lai atteiktos no domas par dažu ministriju apvienošanu. Piemēram, Satiksmes ministrija varētu tikt apvienota ar Ekonomikas ministriju, Veselības ministrija - ar Labklājības ministriju, iespējams, arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas funkcijas varētu pārņemt kāda no «lielajām» ministrijām. Šo diskusiju rezultātam būtu jāatspoguļojas gan jaunās valdības struktūrā, gan, protams, arī 2011. gada budžetā. Tieši nākamā gada budžeta sagatavošana un pieņemšana Saeimā ir iemesls, kādēļ ar valdības veidošanu nevar īpaši čammāties, neraugoties uz to, ka likums pieļauj to apstiprināt tikai nākamā gada pavasarī, šoreiz budžets ir jāpieņem līdz 2011. gada 1. janvārim.