R. Ražukam ārkārtas sēde par mēra atbrīvošanu no amata jāsasauc divu nedēļu laikā, taču pagaidām viņš vēl nezinot, kad tas varētu būt, viņš arī neesot saņēmis paskaidrojumus par to, kādēļ demisija pieprasīta.
Pieprasījumu par R. Ražuka atbrīvošanu un jauna mēra ievēlēšanu parakstījuši deputāti Ilmārs Ančāns (Mūsu zeme), Larisa Loskutova, Egmonts Krūmiņš (Jūrmala - mūsu mājas), Vladimirs Maksimovs (Jūrmala - mūsu mājas), Dzintra Homka (šīs rīcības dēļ Sabiedrības citai politikai valde pirmdien viņu izslēdza no partijas ), Gatis Truksnis (LZS; KDS; LPP/LC), bezpartejiskais Māris Dzenītis, kā arī Raimonds Munkevics (Jūrmala - mūsu mājas), informē Jūrmalas domes pārstāve Elita Cepurīte.
Pagājušajā nedēļā iesniegtais piecu deputātu ierosinājums par amatu un funkciju pārdali netika skatīts, jo sēdes sākumā R.Ražuks iepazīstināja deputātus ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas vēstuli, kurā atzīts, ka priekšlikumi neatbilst normatīvajiem aktiem, tādēļ par tiem nav lemts. Kā alternatīvu R. Ražuks piedāvāja lemt par vairāku vicemēru amatu ieviešanu. Taču arī šis ierosinājums tika noraidīts.
Diena jau rakstīja, ka priekšlikumi, ko iesniedza gan opozīcijas, gan pozīcijas deputāti, paredzēja izveidot divus jaunus vicemēru posteņus un uzticēt tos Larisai Loskutovai un Gatim Truksnim, kā arī pārdalīt mēra funkcijas, samazinot viņa ietekmi Jūrmalas pašvaldības kapitālsabiedrībās, piemēram Jūrmalas ūdenī, Jūrmalas siltumā.
Savu dalību šādu izmaiņu izstrādāšanā Dienai apstiprina arī kukuļošanā apsūdzētais bijušais mērs Raimonds Munkevics (Jūrmala - mūsu mājas), kurš atbrīvots no apcietinājuma un atgriezies darbā pašvaldībā. R. Munkevics nenoliedz, ka ir konsultējies ar juristiem par domes strukturālām izmaiņām, raizējoties par ierosinājuma likumību. Līdzīga Jūrmalas pašvaldības struktūra ir bijusi vēl tikai pirms trim mēnešiem, kad to vadīja R. Munkevics - arī viņam bija trīs dažādas kompetences vietnieki.
«Ņemot vērā, ka Jūrmalas domē deputāti ievēlēti no daudziem sarakstiem, ir jānotiek varas pārdalei, jo šobrīd visu pārvalda divi cilvēki,» reformu nepieciešamību skaidro R. Munkevics.
Jūrmalas vicemērs Māris Dzenītis, komentējot nerezultatīvo domes sēdi, apgalvoja, ka tas skaidri norāda uz to, ka pašvaldības vadītājs nav spējīgs to vadīt, tāpēc, iespējams, būs jālemj par cita domes vadītāja virzīšanu amatā.
R. Ražuks šādus sava vietnieka izteikumus skaidro ar M. Dzenīša vēlmi ieņemt pilsētas mēra krēslu. R. Ražuks arī uzsvēra, ka nevar pieļaut, lai situācija Jūrmalā atgrieztos tādā stāvoklī kā Raimonda Munkevica laikā. «Mēs esam septiņi, kuri nenodos mūsu mērķus,» teica R.Ražuks.