Pēc Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pasūtījuma jau 2001.gadā tika izstrādāts tilta atjaunošanas tehniskais projekts, bet darbus atlika finansējuma trūkuma dēļ. 2006.gada avārijas radītie bojājumi vairs neļāva remontu atlikt. «Pēc šādas rekonstrukcijas tas var droši kalpot nākamos simt gadus,» atzina rekonstrukcijas darbu veicēja Rīgas tiltu valdes priekšsēdētājs Albins Jasaitis. Tilta atjaunošana kopā izmaksājusi 6,6 miljonus eiro (bez PVN), tika piesaistīti arī ES Kohēzijas fonda līdzekļi un valsts budžeta finansējums.
Jau tūlīt pēc negadījuma līdz pat tilta rekonstrukcijas darbu noslēgumam visiem notikumiem ar fotoaparātu līdzi sekojis Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Fotomateriāli rosinājuši izpētīt tilta vēsturi, un rezultātā tapusi grāmata. «Karostas tilts, dzelzs tilts, izgriežamais tilts, gaisa tilts, kanāla tilts, Aleksandra tilts, Tosmares tilts - daudz un dažādi tilts saukts. Tas ir objekts, kas saista gan pagātni ar tagadni un nākotni, gan dažādus notikumus un laikmetus,» stāsta A.Štāls.
Pagājušā gadsimta sākumā Karostas tiltu projektēja un uzbūvēja, lai savienotu Aleksandra III vārdā nosaukto kara ostu ar Liepāju un reizē arī slēgtu iespēju nepiederošām personām nokļūt militārajā objektā. Sākumā tilta izgriešanas mehānisms bijis darbināms ar roku spēku. Tilts cietis Pirmā pasaules karā, pēc tam daļēji atjaunots. 1926.gada nogalē to sapostīja norvēģu tvaikonis Narne, un turpmākajos gados notika vērienīgi atjaunošanas darbi, pēc kuriem tilta mehānismu sāka darbināt ar elektromotoru. Tilts cietis no bombardēšanas arī Otrā pasaules kara beigās. Mainoties dažādām varām, Karosta vienmēr bijusi militārs objekts, tādēļ kustību pār tiltu visu diennakti kontrolējis sargpostenis, un tikai pēc neatkarības atjaunošanas Karosta kļuva par vienu no Liepājas pilsētas daļām.
Tilta atklāšanas svētkus piektdien ievadīs A.Štāla grāmatas atvēršana Rožu laukumā. Nākamnedēļ apskatāma tirdzniecības centrā Ostmala iekārtota fotoizstāde, kur skatāmas divdesmit lielformāta fotogrāfijas, no kurām daļa atrodama arī grāmatā.