Tiesa, Saeimas vairākuma - 51 deputāta - atbalsts demisijas pieprasījuma noraidīšanai nodrošināts tikai, pateicoties ārpus valdības esošajai Visu Latvijai!-TB/LNNK (VL/TB/LNNK), jo vienpadsmit valdošajā koalīcijā esošās ZZS deputāti (puse frakcijas) balsojumā atturējās. Šo deputātu vidū bija arī Ģ. V. Kristovski kritizējušā Ventspils mēra Aivara Lemberga vadīto partiju Latvijai un Ventspilij pārstāvošais Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze.
Demisijas pieprasījuma ierosinātāja apvienības Par labu Latviju! (PLL) Saeimas frakcijas priekšsēdim Edgaram Zalānam zīmīgs šķita fakts, ka Saeimas debatēs kā Ģ. V. Kristovska aizstāvji uzstājās tikai viņa vadītās Pilsoniskās savienības (PS) biedri, piemēram, Ina Druviete, Ilma Čepāne un Kārlis Šadurskis. Iespējams, tas varētu liecināt, ka pārējās Vienotībā esošās partijas, proti, Jaunais laiks un Sabiedrība citai politikai tomēr mēģina norobežoties no Ģ. V. Kristovska, Dienai pieļāva E. Zalāns, tomēr solīja, ka PLL turpmāk Ģ. V. Kristovska jautājumu vairs neaktualizēs. Tiesa, PLL deputāts Andris Šķēle vēl pirms balsojuma debatēs pauda, ka pat tad, ja Kristovskim izdosies saglabāt ārlietu ministra amatu, turpmāk viņš būs tas, ko ASV politikā mēdz dēvēt par klibo pīli, proti, diplomātiskajās aprindās viņu aizmuguriski dēvēšot par misteru Ksenofobu un tamlīdzīgi. Tam pašam E. Zalānam iznāca zīmīga pārteikšanās, debatēs aicinot atbalstīt Dombrovska [premjera Valda Dombrovska] demisiju. Pēc tam viņš steigšus mēģināja kļūmi labot, skaidrojot, ka PLL nav pret V. Dombrovska valdību, bet uzskata, ka tai būtu labāk, ja ārlietu ministra amatā būtu kāds cits, nevis Kristovskis. Uz Saeimas ārkārtas sēdi bija ieradušies arī vairāki ārvalstu vēstniecību pārstāvji.
Jau vēstīts, ka Saeimas opozīcija lēmumprojektu par neuzticības izteikšanu ārlietu ministram iesniedza pēc tam, kad klajā nāca e-pasta sarakste, no kuras var noprast, ka Ģ. V. Kristovskis nav norobežojies no PS biedra un ziedotāja trimdas latvieša Aivara Sluča paustajiem pret krievu tautības iedzīvotājiem vērstajiem uzskatiem. No sarakstes fragmentiem varēja noprast, ka viņš ir piekritis A. Sluča viedoklim. Saeimā kritiku izpelnījās arī PS valdes lēmums izslēgt A. Sluci no partijas - VL/TB-LNNK pārstāvošais Raivis Dzintars debatēs norādīja, ka Sluča izslēgšana par pērn paustajiem uzskatiem rada iespaidu, ka, lai aizstāvētu savu ministru, PS ir nolēmusi atrast kādu grēkāzi.