«Laulība nenodrošina nedz lielāku uzticību, nedz drošību - varbūt prātā, bet ne dzīvē,» e-pasta vēstulē atzīst Dienas lasītāja, kuras šī brīža statusu atklāj pseidonīms - Saderinājusies. «Tomēr nenoliedzami mums gatavošanās kāzām un priecīgais satraukums pirms šī pasākuma sniedz lielu baudu. Tas ir arī iemesls, kādēļ tieši mēs parasti esam iniciatores kāzām (bet pacietīgi gaidām uz bildinājumu) un gribam tās ātrāk nekā «viņi». Vīriešiem varbūt grūti saprast, ka baltā, kuplā kāzu kleita trīsdesmit ar astīti gados vairs neizskatīties tik labi kā divdesmit piecos.
Perfektas kāzas negarantē perfektu laulību: nevajag iedomāties, ka pēc kāzām sāksies pavisam cita dzīve: ja paši par to neparūpēsimies, nekāds brīnums nenotiks. Un tomēr… kaut arī zinām, ka laulībā nav nekādas maģijas (būs jāturpina gatavot ikvakara karbonādes, pa pusistabu jāvāc netīrās zeķes un mīļā miera labad jāskatās bojeviki), kaut kur sirdī tā viena lielā diena mums maina ļoti daudz.»
Savas kāzas Saderinājusies negribētu uztraukumiem pilnas - emociju jau tāpat būs daudz -, bet gan relaksētas, bez papildu pienākumiem jaunlaulātajiem. «Nealkstu visu dienu pavadīt automašīnā, izbraukājot vai pus Latvijas, lai pārietu pār septiņiem tiltiem un aizskalotu Gaujā savas sliktās īpašības; nealkstu arī mičošanu pusnaktī un modināšanu no rīta, visam viesu baram ieveļoties mūsu istabiņā. Sirsnīga ceremonija baznīcā, manu vecāku un draugu laimes asaras, fotosesija pie jūras ar vīru un pārējiem viesiem un jautras dejas līdz rītam - tas ir tas, ko gribētu atcerēties no mūsu kāzām! Cerams, tieši tādas tās ir man priekšā.»#
Jauna Privātās dzīves diskusija - Ievilkti tīklā
35% eiropiešu šobrīd esot iesaistījušies vienā vai otrā interneta «komūnā». Daudziem ielūkošanās sociālo tīklu aktivitātēs ir pirmā darbība, mostoties no rīta, un pēdējā - pirms gulētiešanas. Facebook izveidotājs Marks Cukerbergs kļuvis par vienu no mūsu gadsimta sabiedrības modes ikonām, filma Sociālais tīkls, kur rādīts viņa veiksmes stāsts, tagad skatāma arī Latvijā.
Vai tīkli, kas to radītājiem ir ļoti ienesīgs arī peļņas instruments, mūsu ikdienu ir padarījuši bagātāku vai, gluži otrādi, atņēmuši laiku, ko mēs būtu varējuši izlietot citām, daudz vērtīgākām nodarbēm?
Vai tie cilvēkus satuvina vai, gluži otrādi, atsvešina? Varbūt jūsu dzīvē ir kāds gluži brīnumains stāsts, par ko būtu jāpateicas sociālajam tīklam? Bet varbūt bijušas reizes, kad internetā izkliegto sāpi «it kā» ir dzirdējuši miljoni, tomēr, izrādījies, nav dzirdējis neviens...?