Šā gada pirmā pusgada beigās Ķīnas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijas uzņēmumu pašu kapitālā bija tikai aptuveni 100 000 latu, bet investīcijas Latvijā reģistrētu uzņēmumu pamatkapitālā veidoja 186 500 latu, Ķīnai ierindojoties tikai 70. vietā, liecina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāves Vinetas Vilisteres-Lāces teiktais. No 2001. līdz pat 2006. gadam Latvijā strādājošo uzņēmumu skaits ar Ķīnas kapitālu svārstījies robežās ap piecdesmit, krīzes sākumā tas sarucis līdz trīsdesmit četriem, bet atkal sācis lēnām pieaugt. Lielākā daļa šo uzņēmēju darbojas tirdzniecībā un ēdināšanas nozarē.
Pirms divpadsmit gadiem Latvijā ienācis arī uzņēmējs Sja Sjaoldzji, kurš izveidojis savu ķīniešu restorānu Yang Sheng. Dibināt uzņēmumu šeit nolēmis, jo Rīgā jau dzīvojuši draugi un konkurences starp ķīniešu restorāniem gandrīz nav bijis. «Kad sākās krīze, bija smagāk, tomēr ceram, ka grūtais laiks paies un tad varēsim atvērt vēl vienu restorānu vai uzsākt kādu citu biznesa veidu,» stāsta uzņēmējs. Viņaprāt, Latvijā vadīt uzņēmumu nav viegli, jo traucē birokrātiskā nesakārtotība. «Mēs mēģinām nokārtot mūsu pavāra atbraukšanu uz Latviju, bet dažādu formalitāšu kārtošana aizņem ārkārtīgi ilgu laiku. Ķīniešu restorānā jāstrādā ķīniešu pavāriem, bet papīru dēļ domu par otru restorānu pagaidām atliekam.» Ar līdzīgām problēmām saskārušies arī viņa ķīniešu draugi, kas Latvijā vēlas atvērt jau otro restorānu, bet ilgstoši nespēj nokārtot darbiniekiem vīzas.
Arī Latvijas puses interese Ķīnā ir niecīga - no 2000. gada līdz pat 2011. gada pirmā pusgada beigām Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Ķīnā nav reģistrētas vai arī to kopapjoms bijis mazāks par 100 000 latu.