Piedalījās projektā
SIA Vides projekti pērn Līgatnes vidusskolai piedāvāja iesaistīties Baltijas jūras reģiona programmas projektā Baltijas klimats. A. Ziediņa veiksmīgi koordinēja projektu, un tagad uz skolas darbnīcas jumta atrodas neliela meteostacija. Katru dienu skolotāja fiksē mērījumu rezultātus, pat neuzkāpjot uz jumta, bet skolas telpās tos nolasot no neliela aparātiņa, kuru sauc par konsoli.
Tajā redzamas ziņas par gaisa temperatūru, vēja ātrumu un virzienu, gaisa mitrumu un spiedienu. Piemēram, nospiežot taustiņu ar uzrakstu lietus, konsole angļu valodā informē, kā mainījies nokrišņu daudzums diennakts laikā. Laika apstākļu mērījumu diagrammas redzamas arī datora ekrānā. Regulāra informācija par laika apstākļiem tiek ievadīta arī Līgatnes novada mājaslapā, un līgatnieši par to izrādot lielu interesi.
Katrai dienai iespējams noteikt arī dienas vidējo, zemāko un augstāko temperatūru un precīzu laiku, cikos tā fiksēta, tāpat par vēja ātrumu un virzienu, par nokrišņiem. Mēneša beigās sakrājusies informācija tiek automātiski apkopota un var veikt analīzi, kāda bijusi mēneša augstākā un zemākā temperatūra, cik lietainu dienu, kā mainījies un cik stipri pūtis vējš. Laika apstākļu pētniekiem būs viela pārdomām arī pēc gada.
Skolēni - meteorologi
«Skolēni visvairāk gribēja zināt, vai sniegs būs pietiekami un varēs iet uz kalna slēpot,» stāsta A. Ziediņa. Ģeogrāfijas stundās atšķirībā no citu skolu skolēniem viņiem jāveic papildu darbs - pēc nelielās stacijas noteiktajiem rādītājiem jāaprēķina mēneša vidējie, kas, izrādās, nav nemaz tik vienkārši. Klimats Latvijā dažādās vietās ir ļoti atšķirīgs, jo pat divus kilometrus attālajā apdzīvotajā vietā Gaujasmalā gaisa temperatūra parasti ir par četriem līdz pieciem grādiem zemāka, jo Gauja plūst pavisam blakus.
A. Ziediņas plānos ir projekta ietvaros iegādāties mērinstrumentus, ar kuriem varēs noteikt ūdens līmeni un piesārņojumu, piemēram, lielākajās Līgatnei cauri plūstošajās upēs - Gaujā un Līgatnē. Tam piekrituši arī pārējie projektā iesaistīto dalībvalstu pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Krievijas, Somijas, Vācijas un Polijas.