«Abi veiksmīgi aizvilkām līdz vidusskolas izlaidumam,» smej Baiba. Dēls iesniedzis dokumentus arī augstskolā, ticis maksas grupā, bet tad Baiba likusi izdomāt, vai viņš tiešām gatavs mācīties, jo augstskolā mamma vairs pakaļ neskries un nečīkstēs, vai mājasdarbi izpildīti. Dēls apdomājis un nolēmis labāk meklēt darbu. Ar meitu Baibai gājis daudz vieglāk, jo viņai mācības ļoti patikušas. Meita mācoties paspējusi ne vien izpildīt savus darbus, bet pie viena uzrakstīt arī vairākus zinātniskos darbus - pirmo vecākajam brālim, otru sev, trešo mazajam brālim. Viegli Baibai gājis arī ar jaunāko dēlu. Jautāts par to, kā skolā iet, viņš allaž atbildējis, ka labi. Arī tad, ja sekmju lapā krājās nesekmīgās atzīmes. Lai arī Baiba neatceras, ka kaut reizi būtu redzējusi jaunāko dēlu pildām mājasdarbus, atzīmes liecībā nekad nav bijušas zemākas par seši, septiņi. «Nav slikti priekš cilvēka, kas mājās nemācās,» smej Baiba. Dēls allaž centies uzdoto izmācīties jau skolā garajos starpbrīžos, lai vakaros ar draugiem varētu sētā uzsist futbolu. Turklāt jaunākā dēla priekšrocība esot arī tā, ka viņam ir ļoti viegla galva. «Dēlam atliek stundā tikai paklausīties skolotāja teikto, un kontroldarbu viņš uzrakstīs labi,» atzīst Baiba.
Baiba stāsta, ka nekad nav rakājusies pa bērnu mantām, lai meklētu sekmju lapu. «Varbūt kādu reizi, slaukot putekļus no rakstāmgalda, esmu nejauši uzgājusi kādu nesmuku ciparu kontroldarbu burtnīcā, bet parasti bērni visai apzinīgi nesa mājās sekmju lapu, lai kas tajā arī būtu,» atzīst trīs bērnu mamma. Vienu lietu gan Baiba atceras - skolas laikā viņa visiem trim palīdzējusi mācīties uzdotos dzejoļus. Vecākais dēls joprojām zinot no galvas Tālavas taurētāju, savukārt 5. klasē krievu valodā iemācīto dzejoli par saslimušo trusīti abas ar meitu varot atskaitīt kaut vai nakts laikā arī pēc desmit gadiem.
Baiba pēkšņi atskārst, ka nedaudz samelojusies, jo vienā priekšmetā bērniem tomēr līdzējusi pildīt mājasdarbus. «Ar krievu valodu gāja grūti visiem trim. 10. klasē darba burtnīcu pildīju kopā ar vecāko dēlu, nākamajos gados mazie «gudrīši» pārrakstīja vecākā brāļa burtnīcu,» stāsta Baiba.