Brīdī, kad paņem kaķi no ielas, viņa veselības stāvokli ar aci nav iespējams noteikt. Jebkurā gadījumā jārēķinās, ka dzīvnieks nesīs ne tikai prieku, bet arī rūpes un tēriņus gan par veterināro palīdzību, gan par barību un smiltīm.
Ielas kaķēnu nevajadzētu uzreiz laist kopā ar citiem mājas mīluļiem (suni, kaķi, mājas sesku utt.) un ar maziem bērniem. Centieties dzīvnieku divas nedēļas izolēt atsevišķā telpā ar atsevišķu barošanu un tualeti, jo bieži vien ielas kaķi ir pārcietuši dažādus vīrusus un var būt vīrusu pārnēsātāji. Izslimotas vīrusu sekas var izpausties vēl pēc diviem trim gadiem, piemēram, kā vēdera problēmas. Ielas kaķiem var būt ģenētiskas slimības, apmatojumā un uz ādas vai iekšējos orgānos var mājot dažādi ekto un endo parazīti. Ekto parazīti barojas ar asinīm, limfu, ādas virsējo slāni un bojā dzīvnieka ādu, apmatojumu, radot niezi. Karantīnas laikā vizītē pie veterinārārsta ieteicams veikt arī dzīvnieka asins un urīna analīzi, lai noskaidrotu, vai kaķim nav kādas iekšējo orgānu saslimšanas.
Ja dzīvnieks ir klīniski vesels, pirmkārt, to uzreiz vajag izmazgāt (vēlams ar pretblusu šampūnu). Otrkārt, jāveic attārpošana, jo parazītus no kaķa var iegūt cilvēki un arī pārējie mājas četrkājainie iemītnieki. Dzīvnieks jānosver un atbilstoši svaram jāizbaro attārpošanas līdzeklis (tas var būt tablešu vai pastas veidā, kā arī skaustā pilināms, derēs jebkurš atkarībā no tā, kas saimniekam ir ērtāk lietojams). Obligāti jānoskaidro pie veterinārārsta medikamentu lietošanas kārtība - ir preparāti, kuri jāatkārto pēc desmit dienām vai pēc mēneša. Ierīkojiet burtnīcu, kurā atzīmēsiet visu, kas ar kaķi tiek darīts. Ja mincis ir jaunāks par trim mēnešiem, blusas jāiznīdē ar pretblusu pulveri. Treškārt, kad dzīvniekam veikta profilakse pret endoparazītiem un ektoparazītiem, tas būtu jāvakcinē pret infekcijas slimībām (ar atkārtojumu pēc četrām nedēļām).
Palūdziet veterinārārstam apgriezt dzīvniekam nagus, iztīrīt ausis un, ja kaķim atrastas ausu ērcītes, palūdziet izrakstīt recepti zāļu iegādei ērcīšu iznīdēšanai. Konsultējieties ar veterinārārstu par dzīvnieka vecumam un dzīvesveidam atbilstošu barības izvēli. Nekad neuzzināsiet, ko kaķis ēdis uz ielas, bet mājās jaunu barību sāciet dot pakāpeniski. Sterilizētiem kaķiem, kam var būt nosliece uz aptaukošanos, ieteicama speciāli viņiem paredzēta barība, kurā ir visas vajadzīgās barības vielas un vitamīni. Tikai nekad nevajag strauji mainīt viena ražotāja sauso barību pret citu. Tam jānotiek pakāpeniski vairāku dienu laikā.
Kad kaķis sasniegs septiņu mēnešu vecumu (runcīšus var kastrēt no sešiem mēnešiem), to ieteicams sterilizēt. Nereti kaķeņu īpašnieki sterilizācijas vietā izvēlas hormonālos preparātus, taču šīs zāles jālieto stingri pēc noteiktas shēmas. Turklāt lielākajai daļai mājas kaķeņu pēc hormonālo preparātu lietošanas sākas reproduktīvo orgānu problēmas.