Tas var palielināt vēlētāju atbalstu PCTVL, jo T. Ždanoka «bez kompromisiem var pacelt augstākā pakāpē» cittautiešiem svarīgu problēmu loku, kas ir bijis PCTVL zīmola pamatā, uzskata sociologs Aigars Freimanis. Viņš pieļāva, ka _Saskaņas centra_ līderi šajos jautājumos ir spiesti vairāk laipot. «Tas ir pragmatisks risinājums PCTVL, kura balansē uz 5% robežas un var iegūt uz Saskaņas centra rēķina,» atzina A. Freimanis.
Latvijas faktu augusta aptaujā, kurā pilsoņi aicināti nosaukt labāko no partiju izvirzītajiem premjera kandidātiem, T. Ždanokas nav, jo viņu PCTVL nominēja tikai 28. augustā. LF aptaujā populārākais ir Aivars Lembergs (ZZS), kuru atbalsta 35,1% aptaujāto, tagadējo valdības vadītāju Valdi Dombrovski (Vienotība) šajā amatā vēlas redzēt 31,7%. A. Freimanis uzsver, ka abu aptaujas līderu pozīcijas ir stabilas ilgtermiņā. Par labu Latviju! tikai 12. augustā nominēto Aināru Šleseru atbalsta 11,7%, Saskaņas centra premjera kandidātu Jāni Urbanoviču izvēlētos 10,4%, Visu Latvijai!-TB/LNNK kandidātu Robertu Zīli - 6,3%.
J. Urbanovičam kā populārākā politiskā spēka premjera kandidātam ir samērā neliels atbalsts, to A. Freimanis skaidroja ar kampaņas gaitā pieļautām kļūdām - J. Urbanovičs pieteicis sevi ar ambiciozu apņemšanos «es būšu vara, bet tad pazemināja savas varas ambīcijas», paziņojot, ka valdībā vajadzētu strādāt nozaru profesionāļiem un ka tik ļoti nemaz negribot būt premjers. T. Ždanoka preses konferencē pirmdien apstiprināja sociologa A. Freimaņa paredzējumu, ka mediju diskusijās viņa aktualizēs cittautiešiem svarīgus jautājumus, kuri ir uzsvērti arī PCTVL programmā: «Visiem nepilsoņiem - Latvijas pilsonību bez eksāmeniem un zvērestiem. Visiem pastāvīgajiem iedzīvotājiem - tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās. Mēs piespiedīsim ierēdni runāt nodokļu maksātāja valodā un piešķirsim krievu valodai oficiālas valodas statusu pilsētās un novados, kur krievvalodīgo iedzīvotāju skaits ir lielāks par 20%.» Šie jautājumi būšot svarīgi sarunās par valdības veidošanu, ja PCTVL tādās iesaistītos, bet šī principiālā nostāja mazina PCTVL izredzes iekļūt valdībā. Ar vēlmi beidzot nonākt pie varas arī var skaidrot SC izvairīgo attieksmi šajos jautājumos, uzsverot ekonomiskās attīstības problemātiku. T. Ždanoka apzinās, ka kādu laiku PCTVL vēl būs opozīcijā, bet pieļauj, ka pēc gada vai diviem būs jauna valdība bezpartijiska premjera vadībā, un tādā valdībā PCTVL jau varētu iesaistīties.