Viņš norāda, ka tāpat uzņēmums meklē un izvērtē citus iespējamos izveidojušās situācijas risinājumus. Puratos Latvia vēl nav aprēķinājusi zaudējumus, kas varētu rasties ražošanas jaudu samazināšanas dēļ. «Ir pāragri spriest par zaudējumiem, kas radušies situācijas ar Tukuma pilsētas attīrīšanas iekārtām dēļ,» atzīst A. Balodis.
Viņš uzskata, ka patlaban ir svarīgi, lai Tukuma novada dome mācētu izdarīt pareizos secinājumus par radušos situāciju un atrastu veidu, kā nodrošināt novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem atbilstošu darbības infrastruktūru, kuras būtiska sastāvdaļa ir attīrīšanas iekārtas. «Tas ir priekšnosacījums tālākajai Tukuma novada ekonomiskajai attīstībai un jaunām investīcijām, kas noteikti radīs jaunas darbvietas un palielinās nodokļu ieņēmumus, veicinot vietējo cilvēku labklājības augšanu,» uzsver A. Balodis.
Savukārt Tukuma novadā esošais piena pārstrādes uzņēmums a/s Tukuma piens no komentāriem līdz analīžu sniegšanai atturēsies, aģentūru LETA informē uzņēmuma pārstāve Rūta Grikmane.
Jau ziņots, ka ūdens piesārņojuma dēļ Tukuma attīrīšanas iekārtās Tīle un Slocenes upē piektdien, 10. jūlijā, noteikts ārkārtas stāvoklis, kas turpināsies līdz 20. jūlijam. Ārkārtas stāvokli Tukuma novada dome izsludināja saistībā ar piesārņojumu Tukuma novada Šlokenbekas Dzirnavu ezerā, no kura pēdējās dienās tika izceltas četras tonnas beigtu zivju.
Ārkārtas situācijas laikā ir noteikti ierobežojumi Tukuma pilsētas kanalizācijas tīkla novadāmajiem ražošanas notekūdeņiem, nepalielinot novadāmo notekūdeņu hidraulisko slodzi. Tukuma novada iedzīvotājiem ar šo lēmumu nekādi ierobežojumi netiek paredzēti. Lai Tukuma attīrīšanas iekārtas ātrāk atgūtos, pat būtu nepieciešams palielināt sadzīves notekūdeņu daudzumu.
Tāpat dome nolēma, sadarbojoties ar Engures novada domi, Šlokenbekas Dzirnavu ezerā uzstādīt aerācijas ozonēšanas sūkņus un nodrošināt ūdens līmeņa nepazemināšanu ezerā, par to noslēdzot sadarbības līgumu ar Engures novada domi.