Vienotība pirms vēlēšanām iestājās, lai budžeta deficīts 2011. gadā nepārsniegtu 6% no valsts iekšzemes kopprodukta, solot 2/3 no nepieciešamās konsolidācijas panākt no tēriņu mazināšanas, 1/3 - no ieņēmumu paaugstināšanas, tostarp izmaiņām nodokļos. Tagad valdībā akceptētie priekšlikumi paredz no tēriņu mazināšanas gūt vien 1/3 no nepieciešamās konsolidācijas.
ZZS premjera kandidāts Aivars Lembergs, kad viņam lūdza nosaukt konkrētus budžeta konsolidēšanas soļus, izvairījās tos minēt, sakot, ka ar starptautiskajiem aizdevējiem var vienoties par augstāku budžeta deficītu. Viņš arī runāja, ka daļa no starptautiskā aizdevuma Latvijai ir jānoraksta. Pagaidām nav nekādas pazīmes, ka starptautiskā aizdevuma nosacījumi būs labvēlīgāki, bet budžeta deficīts - augstāks. Tiesa, konsolidējamā summa ir mazāka nekā pirms vēlēšanām lēstā, taču tā sarukusi, pateicoties ekonomikas izaugsmei.
Ja vētī, kurus nodokļus ZZS un Vienotība pirms vēlēšanām solīja celt, tad vienprātība manāma attiecībā uz nekustamā īpašuma nodokli (NĪN). Vienotība solīja divkāršot NĪN likmi dzīvojamām platībām, kas nākamgad arī ir paredzēts. ZZS līdera Raimonda Vējoņa sacītais par diferencētu NĪN, uzliekot lielāku nodokli tukšajām ēkām, pagaidām nav īstenojies. Tāpat ir ar A. Lemberga un arī Vienotības Arta Kampara pirms vēlēšanām pausto uzlikt daudz lielāku NĪN dārgajiem nekustamajiem īpašumiem.
Sociālā taisnīguma vārdā pirms vēlēšanām gan Vienotības, vairāk ZZS rindās arī virmoja vēlme iedzīvināt progresīvas iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes. ZZS minēja, ka pašreizējā IIN likme nav jāceļ, bet jāpazemina zemākiem ienākumiem. IIN likmi nākamgad paredzēts mazināt, bet neatkarīgi no ienākumu līmeņa. Vienlaikus tiks celts sociālais nodoklis, kas netīk darba devējiem.
Kamēr zaļzemnieki nepieļāva PVN likmju celšanu, Vienotības politiķu atbildes atšķirās. Visoptimistiskāk bija noskaņots Vienotības līderis Ģirts Valdis Kristovskis, bet V. Dombrovskis izvairījās sniegt vienprātīgu atbildi. Tiesa, LNT Līderu debatēs, kad pārējie premjera kandidāti visi pēc kārtas solīja visam saglabāt pazeminātās PVN likmes, arī V. Dombrovskis to pieļāva apkurei un viesnīcām. Tomēr atbilde «saglabāt» pazemināto PVN, kas vērojama arī citu politiķu retorikā, nav vienprātīgi vērtējama. Pazeminātā PVN likme nākamgad tiks saglabāta, izņemot elektroenerģiju, taču tā būs augstāka.
R. Vējoņa skaidrojumu Dienai neizdevās iegūt, viņš uz tālruņa zvaniem un īsziņu neatbildēja.
Savukārt Ģ. V. Kristovskis paziņoja, ka atrodas ārpus Latvijas un ka nevēlas atbildi sniegt telefonsarunā.