Pasaulē 38% darbinieku apsver iespēju pamest esošo darbu tuvāko 12 mēnešu laikā, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā pirms gada, aģentūru LETA informēja konsultāciju kompānijas "EY" pārstāvji, atsaucoties uz jaunāko darba vides tendenču pētījumu "EY 2024 Work Reimagined".
Darba devēji būtu gatavi diskutēt par piecu slimības dienu apmaksu, izriet no Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektora Kaspara Gorkša teiktā intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes".
Pērn bezdarba līmenis personām 15-74 gadu vecumā ar pamata vai zemāku izglītības līmeni bija gandrīz četras reizes augstāks nekā personām, kas ieguvušas augstāko izglītību - attiecīgi 13,3% un 3,3%, secināts Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) izdotajā informatīvajā apskatā Darbaspēka apsekojuma galvenie rādītāji 2023.gadā.
Latvijā 52% iedzīvotāju par labāku darbavietu uzskata valsts sektoru, tviterī raksta pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.
Darba samaksas atšķirība vīriešu un sieviešu starpā ir daudz diskutēta sociālā un ekonomiskā problēma, kas joprojām pastāv daudzās valstīs, tostarp Latvijā. Lai gan pēdējos gados notikušas pārmaiņas darba tirgū un sabiedrībā, kas ir veicinājušas diskusijas un iniciatīvas šajā jomā, tomēr joprojām problēma ir aktuāla, kuru iespējams risināt ar prasmēs balstītu pieņemšanu darbā.
ASV pasta un kurjerpasta kompānija United Parcel Service (UPS) otrdien paziņoja, ka pasaulē likvidēs aptuveni 12 000 darbavietu, ņemot vērā vājus uzņēmuma finanšu rezultātus.
Darbinieku labklājība ir sarežģīts vienādojums ar daudz mainīgajiem lielumiem, kur tieši vadītājs ir atbildīgs par to, vai cilvēki konkrētajā amatā un ar noteiktajiem pienākumiem jūtas labi un ir apmierināti. Taču, kā panākt to, ka darbinieks jūtas novērtēts, droši, mierīgi, strādā produktīvi un neskrien “pēc zaļākas zāles” kādā citā kompānijā? Kā saprast, kas var uzlabot viņa ikdienu – sporta zāles abonements vai ērtāks krēsls?
Dažos pēdējos gados piedzīvotās izmaiņas uzņēmumu darba organizēšanā kombinācijā ar izaicinājumiem darba tirgū ievieš būtiskas korekcijas cilvēkresursu vadībā. Šogad jau iezīmējušās vairākas tendences, kas gada gaitā tikai pieņemsies spēkā. Tās skar kā darba procesu organizēšanu, tā vadības un darbinieku attiecības.