Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Inga Bunkše. Ivars Poikāns. Laikam nav nekādas nozīmes

Apgāds Neputns izdevis mākslas zinātnieces Ingas Bunkšes grāmatu _Ivars Poikāns. Laikam nav nekādas nozīmes, _informēja izdevniecības pārstāve Dace Krecere.

Ivars Poikāns pieder pie latviešu mākslas enfant terrible, kādi palaikam uzrodas vai katrā mākslinieku paaudzē. "Man ir tieksme visam vienmēr pretoties. Es to saucu par IPK – indivīda pretošanās kustību," tā par sevi saka mākslinieks. Grāmatā, līdzās mākslinieka darbu izlasei, ir mākslas zinātnieces Ingas Bunkšes teksts par Poikāna fenomenu mūsu mākslā, kā arī paša autora stāstījums par viņa darbu tapšanu un ierosmēm. 

"Tāpat kā romāna sižetu virza konflikti, arī sabiedrības attīstība nevar notikt bez sarežģījumiem, nesaskaņām un sadursmēm. Bet, kamēr cilvēku lielākā daļa brīnās vai vienaldzībā rausta plecus par notiekošo, Ivars Poikāns nepatīkamo spriegumu pārvērš mākslas tēlos," stāsta autore Inga Bunkše. "Viņš ir viens no retajiem Latvijas māksliniekiem, kura darbi atsaucas uz reālajā telpā un laikā notiekošo, apzināti provocējot publiku. Vienlaikus Poikāns atgādina, ka dzīve ir pārāk nopietna, lai to dzīvotu bez ironijas. Viņa ironijai piemīt terapeitiska funkcija, tā spridzina apkārt esošo sistēmu."

Ivars Poikāns (1952) izstādēs Latvijā un ārzemēs piedalās kopš 1977. gada. Māksliniekam ir ap 20 nozīmīgas personālizstādes, viena no pēdējām – Poikāna darbu retrospektīva Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (2010), kā arī ievērojams skaits grupu izstādes. Strādājis kā ilustrators laikrakstos Literatūra un Māksla, Neatkarīgā Rīta Avīze, žurnālos Avots, Domas, Liesma, Rīgas Laiks u. c., bijis grāmatu un kinofilmu mākslinieks. Poikāna darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvija Mākslinieku savienības krājumā, LR Saeimas, Viņa Svētības Dalailamas XIV kolekcijā, vairāku ārvalstu muzeju kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Grāmatas māksliniece: Dita Pence

No 21. augusta Neputna galerijā (Tērbatas 49/51) varēs apskatīt arī Ivara Poikāna darbus.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja