Vērienīgais projekts septiņu gadu garumā tapis Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Spārīša vadībā. Divdesmit divu autoru kolektīvs pārstāv Latvijas akadēmisko eliti, viņu vidū ir gan akadēmiķi un zinātnisko institūtu vadošie pētnieki, gan augstskolu mācībspēki un profesori. Grāmatā analizēti un sistematizēti nozīmīgi fakti par Latvijas kultūras vēsturi, tagadni un tendencēm. Tas ir saistoši uzrakstīts vēstījums par latviešu literatūru, folkloru, mitoloģiju, valodu, vēsturi, vizuālo mākslu, arhitektūru, modi, kino, teātri, mūziku un citām jomām, katrā no tām izceļot svarīgākos notikumus un izcilas personības.
Šis ir kvalitatīvs, izglītojošs izdevums ar paliekošu vērtību nākamajām paaudzēm. Grāmatā iekļauts bagātīgs vizuālais materiāls: vairāk nekā 1000 fotogrāfiju un attēlu, pārskatāmi veidotas hronoloģiskas notikumu tabulas. Kā vērtīgs izziņu avots tas noderēs skolēniem, studentiem un ikvienam interesentam, papildinot zināšanas par plašu kultūras spektru Latvijā gadsimtu škērsgriezumā un stiprinot latviskās identitātes gēnu.
Grāmata tapusi, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latviešu fonda, laikraksta Diena, kā arī Viktora Tihonova atbalstam. Apjomīgais izdevums ir vērtīga dāvana lasītājam 2021. gadā, kad apgāds Jumava svin savu trīsdesmit gadu darba jubileju, ar šo izdevumu sniedzot savu pienesumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.
Plašāka informācija par iepriekšparakstīšanos uz izdevumu Latvijas kultūras vēsture apgāda mājas lapā jumava.lv.