Dalībniekus – būves un to autorus – skatei var izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, valstiskās un nevalstiskās institūcijas un organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona. Skatei var tikt izvirzītas 2012. gadā ekspluatācijā nodotās būves, īpaši atzīmējot jauno objektu nozīmi pilsēttelpas kvalitātes nodrošināšanā.
"Šī gada būvju skatē īpaši tiks meklēti un atzīmēti labākie piemēri pilsētas dzīvojamās vides ilgtspējas nodrošināšanā, pievēršot uzmanību tādiem raksturlielumiem, kā energoefektivitāte, vides pieejamība un universālais dizains, novērtējot paveikto gan Rīgas vēsturiskajā centrā, gan apkaimē un mikrorajonos," uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.
Skati organizē pašvaldības aģentūra Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem. Plānots, ka skate notiks vairākos posmos: būvju izvirzīšana skatei un skates dalībnieku reģistra veidošana; skates dalībnieku vērtēšana un balvas pretendentu atlase; balvas pretendentu vērtēšana un lēmuma par galvenās balvas un atzinību ieguvējiem pieņemšana; arhitektūras sasniegumu prezentācija un balvas pasniegšana oktobra pirmajā pirmdienā – Pasaules arhitektūras dienā.
Lai izveidotu šī gada skates dalībnieku reģistru, Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina sniegt priekšlikumus skates dalībnieku sarakstam, līdz šī gada 7. jūnijam nosūtot pieteicēja rīcībā esošo informāciju par objektu (nosaukums, adrese, pasūtītājs, projektētāji – autori, uzņēmumi, projektēšanas laiks, būvniecības laiks, tehniski ekonomiskie rādītāji, norādes uz publikācijām plašsaziņas līdzekļos u.c.), kā arī norādot argumentus, kāpēc konkrētais objekts būtu iekļaujams skates darbu sarakstā.
Pieteikumi objektu iekļaušanai skatē nosūtāmi Rīgas pilsētas arhitekta birojam pa pastu uz Dzirnavu iela 60 A-21, Rīga, LV-1050, Latvija, vai e-pastu [email protected].
Informācija par skati atrodama biroja mājaslapā internetā www.pilsetasarhitekts.riga.lv.
Lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu, kopš 2006. gada tiek organizēta jaunāko objektu skate. Tās mērķis – rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to gan vairojot izpratni un līdzdalību, gan veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūras jomā.