Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -2 °C
Sniega pārslas
Piektdiena, 21. janvāris
Agne, Agnese, Agnija

Latvijas Mākslas akadēmijas attīstībai no LU atpirks ēku Kronvalda bulvārī 4

Ministru kabinets 9. novembra sēdē lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) virzīto iniciatīvu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) turpmākai attīstīšanai no Latvijas Universitātes (LU) iegādāties ēku Kronvalda bulvārī 4, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Atbilstoši ēkas novērtējumam no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirts finansējums līdz 6 308 839 eiro. Bijusī LU Bioloģijas fakultātes ēka LU funkcijām vairs nav nepieciešama un tiks iegādāta uz valsts vārda KM personā.

"Šis ir atbildīgs un izsvērts lēmums. Ēka Kronvalda bulvārī 4 ir celta tieši izglītības funkcijai, un Latvijas Mākslas akadēmijai tā ir vitāli nepieciešama: pēdējo četru gadu laikā akadēmijā uzsākti un realizēti vairāki starptautiskie projekti, kas paredz jaunu studiju, pētniecības un prakšu vietu atvēršanu ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu studentiem un nesenajiem absolventiem. Mākslas akadēmijas vēsturē tiek atvērta jauna attīstības lappuse, domājot par ēku Kronvalda bulvārī 4, kas būs mājvieta ne tikai dažādām akadēmijas nodaļām, starptautisko programmu studiju procesam, bet arī kalpos par inovāciju projektu mājvietu, kurā satiekas augstvērtīgs mākslas un dizaina studiju process ar biznesa un tehnoloģiju privātstruktūrām," uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

LMA sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem - Romas Mākslas akadēmiju, Ungārijas Mākslas akadēmiju un Drēzdenes Mākslas akadēmiju - kopš 2019. gada īsteno Latvijas un starptautiskajā mērogā nozīmīgu Eiropas universitāšu alianšu projektu Alliance for Common Fine Arts Curriculum (EU4ART), ko atbalsta arī Eiropas Komisija. Tā ietvaros plānots izveidot arī kopīgas tēlotājmākslas studiju programmas un izglītības moduļus, tādējādi sekmējot kultūras nozares un radošo sektoru industriju izaugsmi, ceļot Latvijas tēlotājmākslas izglītības prestižu un veicinot LMA starptautisko atpazīstamību.

"Pietiekams telpu nodrošinājums ir vitāli svarīgs, lai, īstenojot minēto projektu EU4ART, varētu veidot kopējus pārrobežu augstskolu konsorcijus," uzsver LMA rektors Kristaps Zariņš, skaidrojot, ka telpu nodrošinājums Mākslas akadēmijā ir kritiski mazs uz vienu studējošo. Virknē Eiropas valstu mākslas un dizaina izglītībā uz vienu studējošo ir paredzēti no 16 līdz 19 kvadrātmetriem, tikmēr Mākslas akadēmijā tie ir tikai 7 kvadrātmetri.

"Lai Mākslas akadēmija varētu īstenot konkurētspējīgu starptautisku Eiropas universitāšu ideju mākslas izglītībā, kā arī doktorantūras un citu starptautisku programmu attīstību, steidzami nepieciešams paplašināt pieejamās studiju, pētniecības un inovāciju telpas, tāpēc ar šādu ierosinājumu vērsāmies Kultūras ministrijā," norāda Kristaps Zariņš.

LMA, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā atbilstoši Valdības rīcības plānā Deklarācijas par A. K. Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerētās darbības īstenošanu noteiktajam no 2021. gada iespējams iegūt profesionālā doktora grādu studiju programmā Mākslas. Šogad LMA kopā ar Latvijas un starptautiskajiem partneriem turpina darbu pie starptautiskas maģistra līmeņa studiju programmas Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas īstenošanas, kas ir plānota kā pirmā starptautiska pakalpojumu dizaina maģistra līmeņa studiju programma Baltijas valstīs. Šī ieceres īstenošanai arī nepieciešamas papildu telpas.

Jau ziņots, ka LMA vērsās KM ar ierosinājumu nākotnē izmantot LU ēku Kronvalda bulvārī 4 lielākā apmērā, ņemot vērā to, ka LU funkcijām tā vairs nav nepieciešama. Šobrīd LMA tāpat kā citas institūcijas Kronvalda bulvārī 4 telpas īrē no LU.

 

Top komentāri

VVZ
V
Kultūra ir pārfinansēta, un jo īpaši Mākslas akadēmija, kas ir kļuvusi par deģenerātu kalvi. Es saprastu, ja Latvijas Universitāte nopirktu Mākslas akadēmijas ēku, jo ir jāattīsta eksakto zinātņu akadēmiskais līmenis... Plānprātīgi murāļi, putuplasta medmāsas un lauvas, gleznas "Trusis skrien" un kas tik vēl ne- un tad šādā virzienā attīstīsies sabiedrība!? Tas ir strupceļš un deģenerācija!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Un tādā garā…(3)

Varones brīžam pārcenšas, lai turētu līdzi laika garam, un neviļus nonākušas reakcionārās pozīcijās, lai gan savulaik pašas bijušas šī laika gara pionieres

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja