Pirmās lekcijas secinājumos sakņosies nākamo trīs lekciju saturs. Šī iemesla dēļ konkrētas nākamo lekciju tēmas netiek atklātas – ikvienam ir iespēja piedalīties to satura noteikšanā.Lekciju vadītājs Andris Vecumnieks atbildēs uz jautājumiem, kas un kāds īsti ir izcils komponists? Kāpēc ir autori, kuri, neraugoties uz samērā zemo daiļrades lietderības koeficientu kļūst slaveni, populāri un iegūst nemirstību tikai pateicoties dažiem un pat vienam skaņdarbam. Un kā lai izskaidro, ka citiem komponistiem, kuru daiļrades devums kvantitatīvi nebūt nav izvērtējams augsti, ir atstājuši nākamajām paaudzēm tādas kvalitātes, kur katrs skaņdarbs ir mūžīga vērtība.Šādus jautājumus vienmēr nākas uzdot, iedziļinoties un izvērtējot mākslas un kultūras procesus. Māksla ir ļoti subjektīva parādība, kur individualitātes un unikalitātes personības spilgtums ietekmē un nosaka objektīvus un universālus procesus un kritērijus.
Cikla pirmajā lekcijā kopīgā diskusijā tiks noskaidrots, kas ir septiņi pasaules izcilākie komponisti un tiks veikta šo personību atšifrējumu. Savukārt nākamajās trijās nodarbībās būs mēģinājumi iedziļināties, kādi subjektīvi faktori ir bijuši par pamatu objektīvai šo komponistu daiļrades izcelšanai un pārcelšanai pāri citiem skaņražiem, kuru nozīme un ievērība nebūt nav zemē metama, bet tomēr neļauj tos pieskaitīt pie izcilību kategorijas.
Pirmā lekcija notiks 14. februārī plkst. 18.30 ¼ Satori telpā Berga bazārā, Dzirnavu ielā 84-k2. Lekciju cikla rīkotāji aicina iepriekš pieteikties elektroniski [email protected].