LNO preses biroja pārstāve Inta Pēdiņa norāda: "Viena no LNO darbības prioritātēm ir augsts mākslinieciskā snieguma līmenis, kas ir spilgtākā mūsu operas darbības iezīmēm. Ņemot vērā S. Prokofjeva operas Mīla uz trim apelsīniem sarežģīto specifiku, tās sagatavošanā nepieciešama pastāvīga muzikālā vadība. Iecerētā izrādes muzikālā vadītāja aizņemtības un prombūtnes dēļ nebija iespējams to nodrošināt. Tādēļ LNO ir mainījusi izrādes muzikālo vadītāju."
Mīla uz trim apelsīniem ir viena no 20. gadsimta oriģinālākajām operām, kas apvieno komēdiju un traģēdiju, poēziju un grotesku, romantisku pasaku un filozofisku satīru. Iecere rakstīt operu Mīla uz trim apelsīniem Sergejam Prokofjevam radās 1918. gadā, veicot ceļu caur Sibīriju, Japānu un pāri Klusajam okeānam uz ASV. Operas sižets ir balstīts Karlo Goci tāda paša nosaukuma komēdijā – sirreālā stāstā par karaļdēlu, kuru līdz hipohondrijai novedusi salkana dzeja. Slimību var ārstēt ar smiekliem, bet galmā ne visi vēlas Prinča izveseļošanos... Pasaules pirmizrādi opera piedzīvoja 1921. gadā Čikāgā. Latvijā Mīla uz trim apelsīniem līdz šim iestudēta vienu reizi – 1964. gadā.
LNO jauniestudējuma režisors Aleksandrs Titels: "Mīla uz trim apelsīniem ir opera par teātri, ko visbiežāk iestudē kā "teātri teātrī". Mums gribējās iziet ārpus tradīcijas rāmjiem un nonācām pie kaut kā līdzīga ielas teātrim. Tas būs stāsts par parastiem cilvēkiem, kas nonākuši ekstrēmos apstākļos. Un vēl šis ir stāsts par to, ka nedrīkst nokārt degunu. Jau Puškins teicis, ka grūtsirdība ir nāves grēks. Ja kaut vai viens cilvēks uz šīs planētas ir spējīgs uz pašironiju, tātad pasaule nav bezcerīga, un mums visiem ir vēl iespēja!"
Izrādes otrais diriģents būs Atvars Lakstīgala. Režija uzticēta K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas muzikālā teātra mākslinieciskajam vadītājam Aleksandram Titelam, bet scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir šī paša teātra galvenais mākslinieks Vladimirs Arefjevs.