"Projektu konkurss Rokam roku ir lieliska iespēja ne tikai “atrakt” Liepājas bagātās rokmūzikas tradīcijas, bet arī radīt jaunas iniciatīvas un radošas platformas, kas vēl nebijušā un papildinošā gaismā iekrāsotu pilsētas rokmūzikas saknes un veidotu jaunus žanra atzarus. Nozīmīgi, ka atbalstītie pasākumi aptvers plašu reģionu, iesaistot partnerus no Liepājas, Kuldīgas, Skrundas un Dienvidkurzemes, veicinot kultūras daudzveidību un sadarbību visā reģionā," atklāj Liepāja 2027 valdes locekle mākslinieciskajos jautājumos Baiba Bartkeviča.
Kopumā konkursā tika saņemti trīspadsmit pieteikumi, no kuriem atbalstīti astoņi projekti ar kopējo finansējumu 40 000 eiro. Projekti jārealizē līdz 2025. gada 31. oktobrim.
Žūrijas komisija 6500 eiro lielu finansējumu piešķīra SIA Liepaja Music projekta Kultūrpiedzīvojums (p)ar roku realizācijai. Projekts veltīts unikālā rokmūzikas fenomena izpētei Liepājā 20. gadsimta 80. gados, paredzot arī interaktīvas ekspozīcijas veidošanu, diskusijas un koncertu.
Biedrībai Tici sev piešķirti 6500 eiro projekta Mēs Liepājai 2027 veidošanai. Projekta mērķis ir izveidot starpdisciplināru mākslas projektu - 2025. gadā plānots veikt pētījumu par 80.-90. gadu mijā Liepājas pēcpadomju sabiedrībā dzimušajiem demokrātijas procesiem.
Koncerta Roks un ērģeles Liepājai organizēšanai 5000 eiro liels finansējums piešķirts biedrībai Baringtons K2. Sadarbībā ar producentu apvienību Rīgas Mūzikas biedrība/Okoncerts projekta īstenotāji Liepājas Lutera baznīcā nākamgad plāno realizēt muzikālu piedzīvojumu, kas apvienos tradicionālās ērģeļu skaņas ar enerģisku un emocionālu rokmūziku.
Projekts Rock Revolūcija 2025. gadā apmeklētājus aicinās uz klubu Kursa. SIA Radošā darbnīca organizētajā pasākumā paredzētas paneļdiskusijas, tā noslēgumā norisināsies koncerts, piedaloties vietējām rokmūzikas grupām, kas guvušas atzinību ārpus valsts, bet nav plaši pazīstamas Latvijā. Projektam piešķirts finansējums 5000 eiro apmērā.
Performatīvi muzikālais iestudējums Kā kļūt par liepājnieku? būs oda Liepājas nākotnei, ko režisors Andris Zeļonka, komponists Jēkabs Nīmanis, kā arī scenogrāfes Katrīna Ieva un Pariskeva Deikina sadarbībā ar projektā iesaistītajiem Liepājas jauniešiem veltīs Liepājas underground kultūrai. Projekta īstenotājs ir nodibinājums Nodibinājums Equilibrium Group, piešķirtais finansējums - 5000 eiro.
Lielkoncerts Roks par brīvību Kuldīgas novada Skrundas pilskalna estrādē vienā vakarā plāno apvienot Latvijas spēcīgākos un jaudīgākos roka mūziķus. Lielkoncerta rīkotāji SIA Art Managment Group ieguvuši finansējumu 3000 eiro apmērā.
Biedrība Sabiedrības attīstības centrs un etnogrupa Ogas sadarbībā ar ģitāristu Armandu Alksni plāno veidot 12 Rucavas tradicionālo melodiju apdares rokmūzikas stilistikā. Projektam Roka saknes Lejaskurzemē piešķirts finansējums 5000 eiro.
SIA Tipogrāfijas radošais kvartāls plānotais notikums Rokam roku: Skaņas revolūcija ir trīs gadu projekts, kura mērķis ir atdzīvināt un izcelt Liepājas roka mantojumu, veicinot radošumu dažādās mākslas nozarēs, apvienojot mūziku, modi un teātri. Līdzfinansējuma apmērs - 4000 eiro.
Konkursā iesniegtos projektus vērtēja žūrija piecu cilvēku sastāvā. Žūrijas komisijas priekšēdētāja — Liepāja 2027 valdes locekle mākslinieciskajos jautājumos Baiba Bartkeviča, komisijas locekļi — Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece Inese Gusta, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, Kuldīgas kultūras centra vadītāja Inta Burnevica un Liepāja 2027 valdes locekle finanšu un juridiskajos jautājumos Eva Ciekurze.
Projektu konkursa mērķis un prioritāte bija finansiāli atbalstīt kultūras projektus, kas stiprinātu un pilnveidotu Liepāja 2027 projektu kopuma Rokam roku notikumus, radītu iespēju “atrakt” roka tradīciju Liepājā. Projektu konkurss rīkots, lai iesaistītu Liepājas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu kultūrvietas un organizācijas, nodrošinātu kultūras norišu daudzveidību un kvalitāti, veicinātu jaunrades procesus, kultūras organizāciju un pārstāvju starptautisku kontaktu attīstību, inovatīvu un starpnozaru projektu realizāciju, kā arī veicinātu sabiedrības līdzdalību kultūras dzīves norisēs un atbalstītu kultūras pieejamību plašākai sabiedrībai.