«Tā ir mūsu latviešu attieksme pret krieviem - lai viņi taisa ko grib, neliekamies ne zinis. Tad tāds arī ir rezultāts,» aplūkojot parka fotogrāfijas, kritiskus vārdus galaveikumam velta ainavu arhitekte Gundega Lināre.
Ideja par Rīgas parka izveidi Krievijas galvaspilsētā radās 2002.gadā, kad toreizējam domes priekšsēdim Gundaram Bojāram (tad - LSDSP, tagad - LPP/LC) izveidojās draudzīgas attiecības ar Maskavas pilsētas vadību. «Saaicināju vairākus dārzniekus un arhitektus, un prāta vētrā mēģinājām noskaidrot, kāds ir Rīgas raksturs, kas būtu jāievieš Maskavā,» stāsta tā laika pilsētas galvenā ainavu arhitekte Daiga Veinberga. Samērā īsā laikā tika izstrādāta parka skice un reizē ar to uz kaimiņvalsti nosūtītas fotogrāfijas, kurās redzamas Rīgas parku redzamākās iezīmes - koku sugas, vēsturiskie paviljoni parku stūros, kanālmalas tiltiņi, garie soli un citi elementi. No Maskavas arhitektiem pēcāk tika saņemts uzaicinājums sadarboties projektēšanā, taču Rīgas dome atteicās piešķirt līdzekļus ainavistu braucienam uz Maskavu. «Tāpēc nezinu, kas galarezultātā iznāca,» piebilst D.Veinberga.
Pēc pašvaldības sniegtās informācijas, parks izveidots vairāku hektāru platībā Maskavas dienvidu mikrorajonā Sadovņiki. No vienas puses to ieskauj daudzstāvu dzīvojamās mājas, no otras - skola. Kā jau sākotnēji tika plānots, mazās taciņas simboliski atgādina par līkumotajām Vecrīgas ieliņām, bet bruģis - par Daugavu. Parkā izvietoti dekoratīvi elementi, kas simbolizē baznīcas torņus.
«Šeit izpaužas krievu pompozitāte,» vērtējot plašo ziedu klāstu un izmantotās dekorācijas, saka pašvaldības aģentūras Rīgas dārzi un parki direktors Agnis Kalnkaziņš un skaidro, ka «mēs esam pieraduši pie askētiskas ainavas, bet viņiem patīk tā sabiezināti uztaisīt». A.Kalnakziņš spriež, ka parkā ieguldīta lieli nauda.
Daudz kritiskāka par redzēto ir G.Lināre. Viņasprāt, Rīgas arhitekti šādus tornīšus nekad nebūtu taisījuši, jo «latviešiem ir ļoti laba gaume». Arī D.Veinberga apliecina, ka baznīcu atveidiem tādiem nevajadzēja izskatīties: «Tornīši izskatās lēti kičīgi un īsmūžīgi, tādējādi attieksme pret Rīgas tēlu ir ļoti virspusēja. Bija ideja par ažūraini caurspīdīgām konstrukcijām, kas radītu asociācijas ar Pēterbaznīcas, Doma baznīcas torņiem.»
Parks pabeigts pirms pāris gadiem, taču līdz šim nebija atklāts. Cik tas izmaksāja, nav zināms. Pirms vairākiem gadiem Rīgā tika atklāts Maskavas dārzs, kas atrodas pie Sporta manēžas. Tajā ieklāti celiņi, izveidots bērnu rotaļu laukums, kā arī veikti citi labiekārtošanas darbi. Pēc A.Kalnkaziņa teiktā, Maskavas dārzā dome ieguldījusi ap 50 000 latu.