Viens no Saskaņas politiskajiem veterāniem Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs Dienai atzina, ka Saskaņa nav partija tikai cittautiešiem, jo uzrunā visus Latvijas iedzīvotājus. «Mēs esam sociāldemokrātiska partija, kas cenšas noņemt etnisko balsojumu par sevi, aicinot vēlēt nevis par tautību, bet par ideoloģiju,» Dienai sacīja A. Klementjevs. Tajā pašā laikā par Saskaņu balso arī daudzi cittautieši, un Saeimā likumdošanas procesā partija nepieļaus, ka tiktu ierobežotas nepilsoņu tiesības, teica A. Klementjevs.
LKS līdere T. Ždanoka, kura Eiropā pārstāv Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupu, teica, ka aizvadītajā gadā ir bijušas gan uzvaras, gan zaudējumi. Jāatgādina, ka partija saglabāja pārstāvniecību EP, taču Saeimas vēlēšanās tā nesasniedza pat 2%, ko jāpārvar, lai pretendētu uz valsts finansējumu. Panākumi EP vēlēšanās varētu būt saistīti ar T. Ždanokas kā līderes personību un to, ka viņa atrada iespēju uzrunāt cittautiešus krievu auditorijai adresētajos medijos. Tiklab tam iemesli meklējami arī Saskaņas ne pārāk veiksmīgajā EP vēlēšanu kampaņā, ko ir atzinusi arī partijas vadība. Arī Saskaņa EP ieguva tikai vienu vietu cerēto trīs mandātu vietā. «Ja mēs pieļausim kļūdas, tad mūsu vēlētājs var meklēt citu partiju,» atzina A. Klementjevs.
LKS kongresā kritika tika veltīta arī Saskaņas īstenotajam vienas partijas varas monopolam Rīgas domē, par to runāja kongresā ievēlētie līdzpriekšsēdētāji Miroslavs Mitrofanovs un Jurijs Petropavlovskis. Tas, ka mediji nespējot kritiski paskatīties uz Rīgas domes darbu, varot novest pie stagnācijas, sacīja M. Mitrofanovs, uzsverot, ka Rīgā aug cilvēku neapmierinātība ar pašvaldības lēmumiem.
Nākotnē Latvijas Krievu savienība noskaņota skaidri iezīmēt savu pozīciju jautājumā par Krievijas un Eiropas Savienības attiecībām, uzskatot, ka Eiropā ir jāizveido tāda drošības sistēma, kurā tiktu ievērotas gan Eiropas, gan Krievijas intereses, jo «Eiropā nevar nodrošināt drošību bez Krievijas, vēl jo vairāk - esot pret Krieviju», sacīja T. Ždanoka. Tas ir uzsvērts arī kongresa rezolūcijā. Arī stabilitāti Ukrainā varēšot panākt tikai tad, ja izdosies saskaņot gan uz Eiropu, gan uz Krieviju orientēto cilvēku intereses. LKS vēlas gada laikā apvienot visus opozīcijas politiskos spēkus un biedrības lielā kustībā.