Tiesa, varbūtējais pircējs nav lielākais spēlētājs aptieku tirgū, iespējams, tas saistīts ar _A Aptieku tīklu_ un _Magnum_, kurā šis tīkls ietilpst. Pircēju interesē aptiekas un aptieku licences Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē, vēsta sludinājums.
A Aptiekas ietilpst vienā no lielākajām Baltijas valstu farmācijas uzņēmumu grupām Magnum. Magnum medical ir viena no trim Latvijas lielākajām lieltirgotavām. A Aptieka šobrīd ir otra lielākā aptieku ķēde ar 56 aptiekām Latvijā pēc Mēness aptiekām. Ar A Aptiekas un Magnum vadību Dienai neizdevās sazināties
Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis Dienai norāda, ka, paplašinoties kādam aptieku tīklam, negatīvās sekas var būt gadījumā, ja kāda no aptiekām pilsētas robežās tiek pārcelta uz citu vietu. «Piemēram, ja no Rīgas nomales, kur nav citu aptieku, pārceļ uz vietu, kur aptieku daudz,» viņš skaidro. Individuālo aptieku īpašnieki Dienai uzreiz saka - mēs jau pērn pastāvējām uz to, ka aptiekām jāpieder tikai farmaceitiem, nevis jebkuram, un nu ir rezultāts - ķēžu izplešanās. Konkurences padomes (KP) vadītāja Ieva Jaunzeme Dienai saka: «Mums zināms, ka ir mēģinājumi izkustināt tirgu.» Bet šaubas esot par to, cik reāli tas varētu būt. «Esošie cipari nerāda, ka [tirgū] varētu notikt kādas pārbīdes. Sentor Farm neviens sasniegt nevar. (..) Neviens tur nevar iegūt tādas tirgus pozīcijas.» Tāpat arī aptieku licences ir ļoti dārgas. Kā teorētiski iespējamu variantu, tomēr diezgan maz ticamu un dārgu, I. Jaunzeme min iespēju, ka, piemēram, kāds no aptieku tīkliem varētu mēģināt pirkt nelielos aptieku tīklus, kur ir astoņas, deviņas aptiekas. «Taču nenoliedzami farmācija tomēr ir uzticības bizness un sirds bizness, un daudziem cilvēkiem, kuriem īpaši pieder individuālās aptiekas reģionos, tas ir dzīvesveids, ne naudas pelnīšanas avots, viņa mērķis nav pārdot,» saka I. Jaunzeme.
Šobrīd Latvijā proporcija starp individuālajām aptiekām un tīkla aptiekām ir aptuveni puse uz pusi, tiesa, Rīgā, kur tikai katra piektā aptieka ir individuālā, dominē tīkla aptiekas. VM jau vairākkārt izteikusies, ka aptieku galvaspilsētā ir pārāk daudz un Rīgā jaunu aptieku nevar izveidot, vien pārpirkt kādu no esošajām. No visām Latvijas aptuveni 800 aptiekām Mēness aptiekai (īpašnieks Sentor Farm aptiekas) pieder nedaudz vairāk nekā 20%, A aptiekām un Ģimenes aptiekām ap 7% un Euroaptiekai 4%. Sentor Farm aptiekas apvienojušās holdingā ar Latvijas lielāko un ietekmīgāko lieltirgotavu Recipe Plus, kurai pieder arī vairākas ārstniecības iestādes. «Varam teikt, ka pastāv viens relatīvi liels tīkls, trīs stipri mazāki tīkli un vēl 17 miniatūru uzņēmumu ar 4-20 aptiekām. Tīklu aptieku skaits neaug, arī individuālo aptieku skaits neaug, un faktiski notiek tirgus stagnēšana. Diemžēl tas nāk par sliktu pircējam. Pircējs neapšaubāmi ir zaudētājs,» saka Inga Zemdega-Grāpe, Euroaptieka valdes locekle. Ja pieņem, ka pircējam svarīga ir izvēle vienas apdzīvotas vietas robežās, pašlaik Latvijas mazākajās pilsētās izvēle nav nodrošināta, jo aptieku sadalījums nav līdzsvarots. Sentor Farm aptiekas norāda, ka viņu tīklā aptieku skaits esot pietiekams un šā gada plānos neietilpst tā pieaudzēšana. Tomēr nav izslēgta iespēja atvērt jaunu aptieku pēc pašvaldību pieprasījuma. Esošais aptieku skaits šobrīd Latvijā esot pietiekams, ar šo aptieku kapacitāti ir iespējams nodrošināt pacientiem farmaceitisko aprūpi un zāļu pieejamību augstā līmenī, uzsver Sentor Farm aptiekas. Pašreizējais aptieku skaits jau nodrošinot konkurenci, kas tādējādi dod iespēju pacientam izvēlēties sev tīkamāko aptieku.