Lai gan aculiecinieku video ierocis skaidri redzams, Z. Caune turpina apgalvot - tāda nebija, un abi devušies vien pavizināties. Motocikla atstātajās pēdās atrastas patronu čaulas, tiesa, vēl nav zināms, vai tās ir tieši šā motocikla sliedes.
Par ceturtdienas pievakares notikumiem paziņoja Platones mednieki, kuri pēc pulksten 17 bija saņēmuši zvanus no Smedēnu mājām - saimnieki satraukti stāstījuši, ka māju pagalmā ienākuši divi aizšauti stirnu āži. Platonieks Jānis (vārds mainīts) stāsta, ka kopā ar sievu un draugu, kas tobrīd bijis pie viņa, automašīnā steigušies uz Smedēniem. No turienes izsaukuši policiju un, vēl pagalmā stāvot, izdzirdējuši sešus šāvienus. Nekavējoties ar auto devušies to virzienā, līdz ieraudzījuši pretim braucošu sniega motociklu. Motociklam uz šaurā ceļa nebijis, kurp braukt, tas apstājies. Vīri piesteigušies klāt, izrāvuši no aizdedzes atslēgas un braucējiem teikuši, ka būs jāgaida, līdz ieradīsies policija. «Pie stūres sniega motociklam bija Z. Caune, bet aiz viņa sēdēja cits, mums nepazīstams vīrietis ar dārgu pusautomātisko medību ieroci uz pleca,» stāstīja Jānis.
Lai gan Z. Caune vēlāk laikrakstam kategoriski noliedza, ka līdzbraucējam bijis ierocis, tas labi redzams Jāņa ar mobilo telefonu uzņemtajā video. Drīz ieradusies policija, kā arī kāda sieviete ar KIA džipu, pēc aculiecinieka domām, Z. Caunes auto. «Sieviete no otra vīrieša paņēma ieroci, lai gan mednieks nedrīkst savu ieroci dot citai personai, un aizbrauca,» atstāstīja aculiecinieks. Turklāt tas esot noticis policistu klātbūtnē.
Z. Caunem policisti ļāvuši doties prom, un viņš aizbraucis. Šādi notikumu gaitu atstāstīja arī pārējie aculiecinieki - Platones mednieku kolektīva vadītājs Kaspars Lagzdiņš un divi citi liecinieki, kuri, tāpat kā Smedēnu saimniece skolotāja Guna Vīksna, bija ieradušies policijā liecināt.
Tikai pāris stundu vēlāk Z. Caune kopā ar līdzbraucēju ieradās Valsts policijas iecirkni Jelgavā, kur uzturējās vairākas stundas. Iecirknī abiem tika veikta alkohola kontrole izelpā, uzklausītas viņu liecības, bet ap pulksten 23 policisti devās uz notikumu vietas apskati. Jau ceturtdienas vakarā tika ierosināts kriminālprocess.
«Lai es kā mednieks šajā laikā, kad speciāli vedu tonnām barības un piebaroju meža zvērus, kad, braucot ar sniega moci, redzu, kā mokās stirniņas, pret viņām ieroci paceltu?! Tad man ir jābūt nenormālam!» piektdien Z. Caune atkārtoti noliedza, ka viņam būtu jebkāda saistība ar nelikumīgo šaušanu. Viņš arī atteicās izpaust līdzbraucēja vārdu. Kā tika noskaidrots vēlāk, tas ir Mežu dienesta Rīgas virsmežniecības mežzinis Jānis Ozoliņš. Uz telefona zvaniem viņš neatbildēja.
Vairāki iesaistītie cilvēki pauda pārliecību, ka no Jelgavas atbraukušie policisti neapzināti vai ar nodomu rīkojās neprofesionāli, proti, viņi nedrīkstēja ļaut Z. Caunes pasažierim atdot ieroci citai personai, kas to turklāt aizvedusi prom. Taču platonieki rīkojušies tālredzīgi un panākuši, ka uz Platones pagastu izbrauc arī policijas pārstāvji no Rīgas, kas vismaz ceturtdienas vakarā apstākļu noskaidrošanu ņēma savās rokās. Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas nodaļas darbinieks Uldis Binders atteicās vērtēt Zemgales reģiona kolēģu iespējamo rīcību.
Z. Caune plašu uzmanību izpelnījās jau 2009. gada decembrī, kad žurnālisti viņu kopā ar vairākiem Jelgavas novada deputātiem un darbiniekiem darba laikā sastapa mežacūku medībās Līvbērzes pagastā. Toreiz Z. Caune skaidroja, ka tas bijis seminārs darbiniekiem, lai saliedētu kolektīvu un apspriestu svarīgus jautājumus.