Dziedātājai Bejonsē (28) savos plauktos būs jāatbrīvo vieta vēl sešiem zelta gramofoniem, kas iegūti ne tikai R&B un popmūzikas nominācijās, bet arī vienā no prestižākajām kategorijām - Gada dziesma (balva autoram) par hitu - blokbāsteru Single Ladies (Put a Ring on It). Kopumā desmit karjeras gados Bejonsē ieguva sešpadsmit Grammy, to vidū trīs - grupas Destiny's Child sastāvā.
Kantrimūzikas superzvaigzne Teilore Svifta (20) saņēma «tikai» četras Grammy, taču tieši viņa uzvarēja iekārojamākajā nominācijā Gada albums - ar savu otro disku Fearless. Tas nav pārsteigums: 2009.gadā Fearless bija pieprasītākais albums ASV, tas pārdots 3,2 miljonos eksemplāru. 2009.-2010.gada balvu sezonā T.Svifta ir efektīva kā «putekļu sūcējs» - viņas godalgu kolekcija aug katru dienu. T.Svifta ir ļoti «lokāls» amerikāņu produkts, vienīgā pilsēta ārpus Ziemeļamerikas, kur viņa spēj izpārdot milzīgu sporta arēnu, ir Londona (tur klausās un mīl visu!). Ar porcelāna lelles skaistumu apdāvinātā Teilore ir amerikāņu mīlule - viņai nav tāda seksapīla un tik spēcīgas harismas kā Bejonsē, viņai ir svešas agresīvas provokācijas Lēdijas Gāgas gaumē. Teilore uzvar tajā nišā, kur ir pieprasīts «patiesi uzspēlēts» optimisms, romantisks naivums un atbruņojoša nevainība. Piedodiet par salīdzinājumu, bet līdzīgā manierē pērn publiku apbūra Eirovīzijas uzvarētājs Aleksandrs Ribaks. Teilore pati sacer dziesmas (pirmā mīlestība, pirmais atraidījums un citas šarmantas banalitātes no meiteņu ikdienas), spēlē ģitāru un dzied saldā balsī. Viņas albums Fearless nepretendē uz novitātēm, tas ir viegls kantripops, kas šķitīs nāvējoši garlaicīgs ikvienam, kurš sapņos neredz sevi Nešvilā - kantrimūzikas galvaspilsētā.
Nešvilas saknes ir arī brāļu Folovilu kvartetam Kings of Leon - rokgrupa ieguva trīs Grammy, vienu no tiem otrajā prestižākajā nominācijā Gada ieraksts (tiek vērtēts kompozīcijas skanējums - balva tiek izpildītājiem, producentiem, skaņu inženieriem) par dziesmu Use Somebody. Līdz ar ceturtā albuma Only by the Night iznākšanu Kings of Leon kļuva par stadionu līmeņa grupu - daudzi fani ir pārliecināti, ka brāļi Folovili mūzikā ir nodevuši savus ideālus (zēni auga garīdznieka ģimenē, dziedāja baznīcas korī un sākotnēji spēlēja gospeļos balstītu enerģisku, kaismīgu blūzroku) un kļuvuši komerciāli un popsīgi orientēti.
Trīs balvas piešķirtas Losandželosas hiphopa grupai The Black Eyed Peas. Savukārt pašpasludinātā «performances māksliniece» Lēdija Gāga noteikti mērķēja augstāk - viņai pasniegti tikai divi gramofoni, turklāt «marginālajās» deju mūzikas kategorijās. Taču Gāgai bija tas gods atklāt ceremoniju: viņa sarūpēja kičīgu priekšnesumu - klavierdueli ar seru Eltonu Džonu, kuru ļoti uzjautrināja iespēja uzstāties kopā ar aktuālo postmodernisti Gāgu (abiem seja bija «mākslinieciski» nosmērēta ar dubļiem).
Ļoti spēcīga šoreiz bija konkurence Labākā alternatīvās mūzikas albuma kategorijā - tajā uzvarēja brīnišķīgā franču rokgrupa Phoenix ar albumu Wolfgang Amadeus Phoenix, pārspējot Deividu Bērnu un Braienu Īno, Death Cab for Cutie, Depeche Mode un Yeah Yeah Yeahs.
Emociju uzplūdu ceremonijas skatītāji piedzīvoja, kad šovā tika pieminēts Maikls Džeksons - uz ekrāniem tika demonstrēta 3D īsfilma Earth Song (Avatara klons!), uz skatuves dziedāja ASV estrādes zvaigznes ar Selīnu Dionu priekšgalā. M.Džeksonam tika piešķirta goda balva par mūža ieguldījumu mūzikā. Statueti saņēma viņa dēls Prinss Maikls un meita Parisa - ļoti simpātiski un pavisam normāli bērni. Prinss Maikls pārliecinoši paziņoja, ka viņš ar māsu un jaunāko brāli gatavs turpināt popmūzikas karaļa iesākto - dāvāt pasaulei mīlestību.