Pirmo sezonu kā pilots iekļāvies starptautiskajā apritē, Oskars sev jau ir pievērsis atzītāko bobsleja dūžu uzmanību. «Altenbergas trasē pēdējā virāžā notiekošo filmēja vācu bobsleja slavenība Volfgangs Hope. Iemūžinājis Oskara braucienu, viņš apvaicājās - kuro sezonu Melbārdis brauc? Izdzirdējis atbildi, ka pirmo, viņam gandrīz kamera izkrita no rokām.» Vēl cita epizode Prūša stāstījumā. «Eiropas kausa izcīņas sacensību laikā šveiciešu pilots Beāts Hefti starp braucieniem snauduļoja sportistiem paredzētajā telpā. Mikrofonā atskanēja kārtējās ekipāžas starta laiks, un Hefti painteresējās - kāds bija laiks? No viena, otrā un trešā saņēmis atbildi, ka viņš nav pārklausījies, Hefti miegs kā ar roku bija atņemts. Startā viņš visu laiku bija nepārspēts, bet nu ir parādījies pilots Melbārdis, kas ar savu stūmēju viņam izgriež pogas.»
Izcili fiziskie dotumi pagaidām ir Melbārža lielākais trumpis. Eiropas kausa izcīņā dažās trasēs vēl līdz distances vidum bija labākais rezultāts, bet tad izpaudās pieredzes trūkums bobsleja kamanu vadīšanā. Tas esot tikai laika jautājums, kad Melbārdis cīnīšoties par augstām vietām. Pagājušajā nedēļā viņš viesojās Dienas viesistabā.
Kā nokļuvi bobslejā?
Valmierā pabeidzu pamatskolu un tad domāju, ko darīt tālāk. Viens no variantiem bija gudri mācīties, bet mani tas nevilināja. Kāds no radiniekiem ieminējās par Murjāņiem, Valmieras Sporta skolas trenere gan īpaši negribēja, lai eju, bet beigās jau pati mani dzina uz sporta ģimnāziju. Kad parādījās pirmās nopietnās traumas, desmitcīņa sāka nepatikt, un atkal vajadzēja izšķirties. Uzzināju par bobsleja testiem un, skolasbiedra riteņbraucēja mudināts, normatīvu rītā izlēmu braukt. Tad man vēl nebija 18 gadu.
Vieglatlētika ir piemērotākais sporta veids pirms bobsleja?
Jā, bet vajag arī masu. Ir nākuši arī svarcēlāji, bet viņi nav varējuši pienācīgā ātrumā noskriet 30 metrus.
Kādi ir tavi rādītāji kontrolnormatīvos?
30 metru gaitā skrienu 3,04 sekundēs, 50 m no vietas - 5,85 s, uz krūtīm paceļu 165 kg smagu svaru stieni, piesēdienu izpildu ar 220 kg un guļus varu uzspiest 155 kg.
Kuri komandā atsevišķās disciplīnās ir labākie?
Ātri skrien Mihails Arhipovs un Intars Dambis. Daumants Dreiškens uz krūtīm paceļ 170 kg, Uģis Žalims piesēdienu izpilda ar 260 kg, bet Dreiškens ir atkal labākais guļus spiešanā ar 185 kg. Es jau nevaru daudz spiest, man jātaupa rokas bobsleja kamanu stūrēšanai.
Kādas ir sajūtas, kad no aizmugures pārsēžas pie pilotu svirām?
To nevar izstāstīt. Nenormāls ātrums. Pirmajā braucienā neko nesapratu, kas notiek, tikai raustīju stūres sviras. Nu jau man būs kādi 200 braucieni. Joprojām pirms katra starta ir milzīga adrenalīna deva. Šķiet, ka asinis riņķo pretējā virzienā. Ar nepacietību gaidu katras nākamās sacensības.
Kas ir grūtākais bobslejā?
Vasaras treniņnometnes. Bijis tā, ka pat neiztur nervi.
Arī dūres izvicinātas?
Jā, futbola spēles laikā.
Kuriem ir karstākās asinis?
Latgaliešiem.
Tad jau Maskalānam?
Arī Intaram Dambim, kurš mums spics vīrs, un Daumantam Dreiškenam.
Ar bobsleju laikam bagāts nekļūsi?
Tas gan, tik vien, ka tavs uzvārds kaut kur pazib.
Cik saņem mēnesī?
1000 latu uz rokas.
Kādi ir šīssezonas plāni?
Pasaules kausa izcīņā gribētos tikt pie otrā brauciena. Jāiekļūst labāko divdesmitniekā. Nebūs viegli, jo Pasaules kausa izcīņā ir krietni augstāks līmenis. Divdesmit piloti ir labi.
Ja skatāmies tālākā nākotnē...
Soču olimpiskajās spēlēs 2014. gadā es jau gribētu startēt kā pilots. Vismaz divnieku sacensībās noteikti. Bet plānot neko negribu. Jāskatās vispirms, kas būs pēc pāris gadiem. Varbūt man pagaidām līdzās stāv iesācēja veiksme.
Vasarā atpūties uz motocikla?
Jā, mums ar brāli ir krosa motocikls ar blakusvāģi. Piedalāmies pat sacensībās B līgā, kuras organizē pa visu Latviju. Es stūrēju, bet brālis kantē.
Brāļiem Daideriem aug konkurenti?
Nē, motocikls ir tikai atslodzei. Es jau, pēc līguma, nedrīkstu ar motobraukšanu aizrauties. Man vairāk patīk visa tā ķimerēšanās.
Ar cik meitenēm sazinies Skype?
Vienu.
Citām cerības ir zudušas?
Laikam gan, ka zudušas.