FDA lēmums no aprīļa liegs liellopiem, cūkām, vistām un tītariem profilakses nolūkos dot cefalosporīnu grupas antibiotikas. Šīs zāles bieži izmanto putnu un dzīvnieku veselības uzturēšanai, lai novērstu potenciālo infekciju risku. Veterinārārsti joprojām varēs antibiotikas izrakstīt ārstniecības nolūkos, taču tikai stingri ierobežotā daudzumā. Jaunie grozījumi neattieksies uz trušu un pīļu audzētājiem.
FDA uzsver, ka ierobežojumi palīdzēs glābt gan cilvēku, gan pašu dzīvnieku dzīvību. «Šie ierobežojumi ir uzvara cilvēku veselībai, jo palīdzēs nodrošināt to, ka mēs arī turpmāk varēsim paļauties uz cefalosporīniem dzīvībai bīstamu infekciju ārstēšanā gan šodien, gan nākotnē,» cilvēku veselības aizsardzības aktīvistes Lauras Rodžeras teikto citējusi ziņu aģentūra AFP.
«Cilvēkiem tā ir būtiski svarīga antibiotiku grupa,» ASV Lauksaimniecības un tirdzniecības politikas institūta pārstāvja Deivida Velinga teikto citējusi ziņu aģentūra Associated Press. «Medicīnas pasaulē to sauktu par lielo ieroci vai pēdējā glābiņa zālēm. Tās ir efektīvas pret ļoti lielu spektru baktēriju.»
Cefalosporīnu grupas antibiotikas plaši izmantotas pneimonijas, meningīta, ādas infekciju, iegurņa iekaisuma slimību, diabētiskās pēdas, urīnceļu un citu infekciju ārstniecībā. Turklāt tās esot īpaši zīmīgas bērnu dzīvības glābšanai saslimšanas ar salmonelozi gadījumā.
Veselības aizsardzības nozares speciālisti gandarīti par lēmumu, tomēr mudina FDA pieņemt vēl stingrākus antibiotiku lietojuma ierobežojumus. ASV kongresmene un mikrobioloģe Luīze Sleitere lēmumu nodēvēja par pieticīgu pirmo soli, aicinot ātri un izlēmīgi apkarot antibiotiku rezistentu organismu izplatību, ko nodēvēja par vienu no mūsdienu sabiedrības veselības nopietnākajiem apdraudējumiem.
FDA jau 2008. gadā mēģināja ierobežot cefalosporīnu lietojumu, taču pēc mājlopu audzētāju iebildumiem plānus atcēla. Industrijas pārstāvji aizvien uzsver, ka trūkst zinātnisku pierādījumu tam, ka mājlopu uzturā lietotās zāles veicinātu cilvēku rezistenci pret antibiotikām.