Stīvēšanās cena
Pašreizējo traci izraisījusi tieši dažu formālo prasību ignorēšana. Komandām, kuras pērn sportiskā ziņā bija nodrošinājušas tiesības spēlēt BBL elites grupā, vēlme startēt bija jāapstiprina līdz 31.jūlijam. Savukārt līdz 5.augustam klubiem vajadzēja samaksāt LBL čempionāta dalības maksu, kas vienlaikus pavērtu ceļu arī uz BBL. Gribēšanu vārdos apliecināja visi, bet naudiņa aizkavējās. Valmiera līdz noteiktajam termiņam samaksāja Ls 1800 (LBL prasība: Ls 2500, ja tiek maksāts vēlāk par 10.jūliju). Barons nav samaksājis ne santīmu. ASK Rīga samaksāja pilnu summu, taču tikai 10.augustā.
Kavēšanās iemesli katram bijuši atšķirīgi, taču Barona un Valmieras sakarā cēlonis gan bija kopīgs. Proti, vēlme pakašķēties ar Latvijas Basketbola savienības amatpersonām. Būtu aplami teikt, ka gluži bez pamata, taču patlaban izskatās, ka par šo «prieciņu» cena var iznākt negaidīti sālīta. Savukārt ASK Rīga izredzes šķiet atkarīgas no tā, cik lielā mērā kluba reanimētājiem izdosies pārliecināt lēmējus, ka viņi patiesi ir apsviedīgāki par saviem neveiksmīgajiem priekštečiem.
Balva punktuālajiem
Tā kā formālie priekšnoteikumi minēto triju Latvijas klubu līdzdalībai nebija izpildīti, BBL valde akceptējusi tikai visādā ziņā korekto BK Ventspils pieteikumu, kā arī vērsusi skatu uz nākamo Latvijas pārstāvi rindā. Proti, VEF Rīga, kas visas saistības bija nokārtojis laikus un gaidīja, vai elites grupā varētu atbrīvoties vieta, ko pērn neizdevās izcīnīt sportiskā ceļā.
Valdes lēmuma oficiālā motivācija tika solīta preses ziņojumā, kas līdz vakaram Dienas redakciju nesasniedza. BBL mājaslapā publicētajā informācijā uzsvērts, ka septiņi akceptētie klubi esot pieteikušies arī Eiropas kausu izcīņai, kas liecinot (?) par to sportisko un finansiālo stabilitāti. BBL direktors Aļģirds Brazausks publiskajos komentāros piesaucis arī subjektīvos kritērijus - proti, elitē jāspēlē labākajām un finansiāli stabilākajām komandām.
Par BK Ventspils šai ziņā šaubām nav pamata, toties VEF Rīga pie šādas reputācijas gan, šķiet, ticis avansā. Jācer, tā tiks attaisnota gan sportiski, gan organizatoriski. Toties trim atstumtajiem patlaban produktīvāk būtu sakārtot savu saimniecību, nevis meklēt utis konkurentu kažokā. Turklāt jāņem vērā, ka piecu Latvijas klubu līdzdalību konkurenti diezin vai akceptēs.
Problēmas arī Lietuvā
BBL valde bijusi reālistiski skarba arī pret Lietuvas pārstāvjiem, akceptējot tikai trīs klubu līdzdalību (Žalgiris, Lietuvos rytas un BC Šiauliai). Ceturtais varētu būt Ķēdaiņu Nevežis, taču pašā Lietuvā šādai iespējai neviens lāgā netic. Pērnie Izaicinājuma kausa uzvarētāji Viļņas Sakalai grasoties apvienoties ar Alītas komandu, bet no diviem nabagiem viens bagātais neiznākšot.
Uz konkurentu fona var smaidīt igauņi - gan Tallinas Kalev, gan Tartu Rock par 30% samazinājuši budžetu, taču uz kājām turoties gana stabili.