Zatleram - 50 pret 50. Vēsture rāda - ja koalīcija nevienojas par vienu prezidenta kandidātu, tad šāda koalīcija ilgi vairs nepastāv, kā tas bija 1999. gadā. Premjers Valdis Dombrovskis (_Vienotība_) un arī ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis (ZZS) nedomā, ka prezidenta vēlēšanas, lai kāds arī būtu to iznākums, var apdraudēt sadarbību koalīcijā.
Premjers gan atzina, ka zināmas grūtības varētu būt, ja V. Zatlers netiek ievēlēts, taču viņa teiktais medijiem radīja iespaidu, ka valdības vadītājs ir diezgan bezspēcīgs kaut ko ietekmēt. Uz vaicāto, konkrēti ko premjera partija dara, lai tās izvirzītais kandidāts tiktu ievēlēts, V. Dombrovskis īsti nevarēja atbildēt. Taču viņš atgādināja, ka izvirzīšanas brīdī V. Zatleram ir bijis pārliecinošs vairākums - 33 balsis no Vienotības, astoņu PLL deputātu atbalsts. Par viņu solījuši balsot arī septiņi VL-TB/LNNK deputāti un 15 kolēģi no ZZS. Premjeram pirmdienas rītā arī bija pusstundu ilga saruna ar A. Bērziņu, bet, par ko abi runāja, nav zināms, jo publiski viņi apgalvoja, ka saruna bijusi galvenokārt par svarīgiem likumprojektiem, kas jāskata A. Bērziņa vadītajai Tautsaimniecības komisijai. V. Dombrovskis viņu pazīstot kā pieredzējušu un erudītu kolēģi, bet ir pārliecināts, ka visa Vienotība balsos par V. Zatleru.
ZZS situācija ir neparasta. Pieci šīs frakcijas deputāti - Iveta Grigule, Aivars Dronka, Jānis Vucāns, Kārlis Seržants un Staņislavs Šķesters - prezidenta amatam izvirza A. Bērziņu. A. Dronka un J. Vucāns, aizbildinoties ar steigu, izvēli nepamatoja. K. Seržants, kurš iepriekš bija gatavs balsot arī par V. Zatleru, ja nebūtu citu kandidātu, A. Bērziņā saredz spēcīgu tautsaimnieku, kas šajā laikā ir svarīgi. I. Grigule uzskaitīja veselu pozitīvo īpašību komplektu - ļoti kompetents cilvēks, ar stingru mugurkaulu, principiāls un neatkarīgs. Taču visa frakcija par A. Bērziņu nebalsos. A. Brigmanis solījis savu balsi atdot V. Zatleram. Pretēji iepriekš rakstītajam Latvijas Zemnieku savienībai tomēr nav valdes lēmuma par atbalstu V. Zatleram. Nav skaidrības arī par Latvijas Zaļo partiju, kuras divi pārstāvji izvirza A. Bērziņu, bet daži citi, iespējams, bija cerējuši, ka prezidenta kandidāts būs viņu līderis Raimonds Vējonis. Neprognozējams ir Saskaņas centra balsojums. Tās vadība gan iepriekš bija pārliecināta, ka visi 29 deputāti respektēs vienoto lēmumu, taču viedokļi frakcijā ir dažādi un tie var padarīt aizklātā balsojuma iznākumu neprognozējamu. Saskaņas centrs ar A. Bērziņu tiksies trešdien, taču šajā sarunā prezidenta kandidāts nekādus solījumus par SC iesaistīšanu valdībā neplāno dot. A. Bērziņš gan pieļāva, ka valdība kādreiz varētu būt arī plašāka un tajā varētu būt tiklab SC, kā VL-TB/LNNK.
Jauno situāciju A. Bērziņš, iespējams, apzinājās tikai pēc nominēšanas, kad žurnālisti cits pēc cita lūdza intervijas un aicināja uz televīzijas un radio studijām. Līdz šim medijiem atvērtais politiķis, kurš atbild uz ikvienu tālruņa zvanu, atskārta, ka viens ar visu netiek galā. Sākotnēji viņam palīdzēs I. Grigule. Latvijas faktu direktors Aigars Freimanis, lūgts novērtēt ZZS rīcību, izvirzot savu kandidātu, atzina, ka viņš nevarot ZZS neko pārmest, jo savu balsi V. Zatleram ir solījis tikai frakcijas vadītājs. Arī likums nav pārkāpts, kandidāts ir izvirzīts noteiktajā termiņā. No šī viedokļa vēlēšanu process notiekot labāk nekā pirms četriem gadiem, kad bija radīts iespaids, ka īstie kandidāti ir Māris Riekstiņš un Karīna Pētersone.