Milibends bija paziņojis, ka viņam metas «nelabi» no konservatīvo savienības ar _TB_/LNNK Eiropas Parlamentā (EP). Bažas par iespēju, ka šis jautājums atkal nonāks britu presē, raisa šonedēļ ieplānotā gadskārtējā toriju konference, uz kuru uzaicināts arī _tēvzemiešu_ pārstāvis EP Roberts Zīle.
Pirmie pārmetumi britu konservatīvajiem, kas, vēloties EP izveidot jaunu grupu, meklēja sabiedrotos Austrumeiropas deputātu vidū, tika izteikti jau pirms EP vēlēšanām vasarā. Tolaik britu presē parādījās ziņas, kurās nereti TB/LNNK tika atainoti kā Waffen SS slavinātāji. Taču diskusija pastiprinājusies, samazinoties leiboristu popularitātei un palielinoties iespējai, ka nākamā gada parlamenta vēlēšanās uzvaru varētu gūt konservatīvie. Ar asiem izteikumiem D.Milibends nāca klajā pagājušajā nedēļā notikušajā leiboristu konferencē. Viņš paziņoja, ka konservatīvo jaunie sabiedrotie liek viņam justies «nelabi». Neizpratni par šādiem izteikumiem pauda Latvijas Ārlietu ministrija, valsts sekretārs Andris Teikmanis pie sevis izsauca Lielbritānijas vēstnieka pienākumu izpildītāju, lai lūgtu paskaidrojumus.
Nedēļas nogalē sekoja D.Milibenda zvans M.Riekstiņam, kurā britu ministrs uzsvēra, ka ar saviem izteikumiem nebija vērsies ne pret Latvijas valsti, ne tās valdību. «Mēs parunājāmies par šo situāciju, es izstāstīju vēsturiskos aspektus gan par 16.martu, gan par šo konkrēto partiju un beigās mēs vienojāmies, ka valstu attiecības ir izcilas,» stāsta M.Riekstiņš.
Neoficiāli avoti Ārlietu ministrijā Dienai atzina, ka D.Milibends ir pāršāvis pār strīpu un notikušais demonstrējis jau iepriekš pamanīto - oficiālajai Londonai nav īpašas intereses par Latviju vai pārējo Baltiju, savukārt konservatīvie, kuri gatavojas iespējamajai uzvarai nākamā gada vēlēšanās, izrāda daudz lielāku vēlmi sadarboties ar baltiešiem. Tam par apliecinājumu var kalpot arī konservatīvo ēnu kabineta ārlietu ministra Viljama Heiga paziņojums, ka viņš ir šokēts par D.Milibenda izteikumiem. V.Heigs atgādina, ka Latvijas SS bija atšķirīgs no vācu SS.