klases. Vienlaikus viņš uzsver, ka neatkarīgi no gaidāmās budžeta konsolidācijas svešvalodas mācības izglītības iestādēs, sākot no 3. klases, tiks turpinātas. Savukārt ministrijas aptaujātie skolu direktori pauduši nostāju, ka līdzekļu samazināšanas gadījumā tomēr nāktos atteikties no plāniem sākt pirmās svešvalodas apgūšanu 1. klasē.
Svešvalodas mācībām paredzētie 720 tūkstoši latu, kas tiktu izlietoti pedagogu atalgojumam, radušies skolēnu skaita samazināšanas dēļ. Papildus šā gada budžetā ieplānoti 125 tūkstoši latu, par kuriem iegādātos mācību grāmatas. Arodbiedrības Latvijas izglītības vadītāju asociācija (LIVA) pārstāvji R. Brokam norādījuši - lai nenāktos samazināt pedagogu algas, šī būtu pozīcija, uz kuru jāattiecina līdzekļu griešana. Tomēr ministrs apgalvo, ka to nedrīkst attiecināt «ne uz vienu, ne otru» pozīciju. Budžeta griešanas jautājums esot «diskusiju vērts».
Attiecībā uz līdzekļu samazinājumu valsts pārvaldē strādājošo algām, ko arī paredz budžeta konsolidācijas pasākumi, R. Broks norāda, ka Izglītības un zinātnes ministrijai tas nozīmētu arī algu griešanu profesionālo skolu pedagogiem.
«Ja mēs runājam par samazinājumu valsts pārvaldē strādājošajiem, tad nav problēmu samazināt no tās daļas, kas attiecas uz centrālā aparāta algām, bet nedrīkstētu attiecināt samazinājumu uz profesionālo skolu skolotāju algām, kuru summa fiziski atrodas ministrijas budžetā, jo tās ir valsts skolas,» viņš teica.