Grāmatas varoņa nāve no maniakālā pielūdzēja Marka Čepmena raidītajām lodēm 1980. gadā, ziņa par ko sasniedz Sintiju Lenoni grāmatas sākumā, viņai bija tikpat traģiska, kā kad būtu miris cilvēks, kurš vēl nupat ir bijis blakus. Bijusī sieva turpināja un joprojām turpina viņu pielūgt, un tas skan vai no katras rindiņas. Par spīti tam vai varbūt tieši tāpēc, ka grāmatas beigās viņa, apsverot, ko būtu darījusi, ja zinātu, kā izvērtīsies viņas attiecības ar Džonu Lenonu, rezumē, ka tad labāk «uzreiz būtu apgriezusies uz papēža un aizgājusi prom».
Tas izklausās nedaudz liktenim nepateicīgi un egoistiski -paziņot, ka viņa būtu labāk izvēlējusies «parastu» dzīvi, nevis iespēju kļūt par vēstures sastāvdaļu, kura būtisku laiku pavadījusi līdzās vienam no XX gadsimta izcilākajiem mūziķiem. No otras, sievišķīgi racionālās puses, šis aizvainojums ir saprotams, jo viņa ar savu un Lenona dēlu Džūlianu esot bijusi spiesta dzīvot diezgan pieticīgi (Sintija neizmantoja savas tiesības pretendēt uz pusi vīra īpašuma), turklāt nemitīgi sagremot preses un vairāku grāmatu sev ierādīto Lenona jaunības kļūdas lomu, kamēr mūziķis turpināja vairot leģendas statusu un bagātību. Tieši šis ir bijis iemesls, kāpēc viņa galu galā piekritusi rakstīt - «lai izstāstītu patiesību par Džonu un sevi».
Grāmatas lappuses, kurās aprakstīta «dzīve bez Lenona», ir rūgtuma, sevis žēlošanas un Lenona personības kritikas pilnas. Sievišķīgā skaudībā Sintija uzsver, ka Joko Ono bija izdevies iegūt pilnīgu kontroli pār Lenonu, kas Sintijai pašai abu kopdzīves laikā nebija izdevies. Toties aizkustinošie stāsti par romantisko iepazīšanos skolas solā, Lenona savdabīgo flirtu un milzīgo greizsirdību, izmisīgiem centieniem sameklēt telpas, kur netraucēti pamīlēties, un konservatīvo radinieku pretenzijām, kā arī drīzo The Beatles izveidošanos un pirmajiem skatuves soļiem padara šo grāmatu par unikālu vēstures dokumentu. Daudzas vērtīgas detaļas gan par Lenonu, gan pārējiem kvarteta dalībniekiem noteikti atceras un varētu izstāstīt viņa vienīgā šajā pasaulē. Un tai nekas cits neatliek, kā noticēt vai vismaz pieņemt šo visu kā patiesību. Patiesību, kas skatīta viena, slavenajam The Beatles dibinātājam, līderim un arī grupas izjukšanas iniciatoram tuva cilvēka acīm. Starp citu, abus ar Lenonu viņus vienoja arī tuvredzība - slavenās mazās apaļās Lenona brillītes ir liecība par viņa trūcīgajām un nevis aristokrātiskajām saknēm - tādas Anglijas valsts par brīvu dalījusi vājredzīgajiem, kuriem pietrūkst līdzekļu kārtīgu reibanu iegādei.