Jāatgādina, ka šis skandāls nāca gaismā tad, kad Latvijas augsto ierēdni, kura bija devusies atvaļinājumā, Ēģiptes robežsargi neielaida savā valstī, jo uzrādīta tikusi diplomātiskā pase brīdī, kad viņa acīmredzami nepildīja darba pienākumus.
Ja diplomātisko pasi var izmantot, tikai pildot oficiālos dienesta pienākumus, tad ir vietā jautājums: cik vispār ir tādu gadījumu, kad atvaļinājumu vai privāto darīšanu kārtošanai tiek izmantots šis dokuments? Vai Veismane varētu būt vienīgā, kura to ir izmantojusi? Būtu interesanti, ja šo gadījumu izmantotu kā precedentu un valdības vadītājs ieviestu striktus nosacījumus un vēl jo vairāk - reālu atbildību par diplomātiskās pases izmantošanu privātbraucienos.
Diemžēl skandāls sabiedrībai tikai kārtējo reizi rāda dubultstandartu eksistenci. Jo - viena taisnība, viens likums visiem - šis sauklis taču ir Ministru kabineta sēžu zālē, kurā bez politiķiem sēž arī visi valsts augstākie ierēdņi, arī Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane. Ja Latvijas diplomātiskās pases turētājiem nav nekādu ierobežojumu un šāda rīcība tiek uzskatīta par normu, tad nav ko te premjeram «lekt uz ecēšām» un prasīt paskaidrojumus no vienas ierēdnes par attiecīgā dokumenta izmantošanu atvaļinājuma laikā. Ja tā, tad šķiet, ka vispirms būs vajadzīgas likumu izmaiņas, kuras gatavos tie paši ierēdņi, kuri šo dokumentu var izmantot arī privātās darīšanās. Tas tad nu būs kārtējais brīnums, gluži kā situācijā, kad vilkam pašam jānosaka, kā pašam rīkoties un kā pats tiks sodīts, ja vien kaut ko no paša izveidotajiem nosacījumiem būs pārkāpis. Tas viss lielā mērā atgādina orvelisko atziņu, ka daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki par pārējiem - amatpersonas var atļauties, dodoties atvaļinājumā, baudīt priekšrocības tikai tāpēc, ka viņu kabatā ir šāda īpašā pase.