Kāds aculiecinieks stāstījis, ka pilsēta, kurā mīt tuvu 400 tūkstošiem iedzīvotāju, atgādinot karalauku. Pārrautas elektrības un telefonsakaru līnijas un ūdensvadi. Cilvēki izmisumā klīstot pa drupu kaudzē pārvērtušos pilsētu un palīdzot glābt iesprostotos. Liels skaits ēku pārvērtušās gruvešu kaudzē, atstājot cilvēkus bez mītnes vietām. Kraistčērčas centrālajā parkā uzceltas teltis, vairākās skolās iekārtotas pagaidu mītnes vietnes, kur nakšņot bez pajumts palikušajiem. Nogāzusies arī pilsētas visplašāk pazīstamā simbola - Kraistčērčas katedrāles - smaile.
Visi palīdzības dienesti iesaistīti nelaimes seku likvidēšanā un glābj drupās iesprostotos. Glābēji un brīvprātīgie, par spīti lietum, arī naktī turpināja meklēt izdzīvojušos. Īpašas operācijas tika veiktas finanšu pakalpojumu biroju ēkā un televīzijas centrā, kurā izvietota arī angļu valodas skola, jo šīs būves, kurās atradies liels skaits cilvēku, pilnīgi sabrukušas un no tām skanēja izmisīgi saucieni pēc palīdzības. Kāda izglābtā sieviete aģentūrai Reuters stāstījusi, ka iesprostota gaidījusi palīdzību aptuveni sešas stundas, piedzīvojot vēl ap 20 pēcgrūdienu.
Tā bija jau otrā spēcīgā zemestrīce Kraistčērčā pēdējo piecu mēnešu laikā. Pilsētu, kas ir viena no lielākajām visā valstī, pagājušā gada septembrī satricināja 7,1 balli spēcīga zemestrīce. Toreiz nelaimē bojāgājušo nebija, to lielā mērā noteica tas, ka tā notika pašā rīta agrumā, kad vairākums pilsētnieku vēl atradās savās mājās. Taču otrdienas zemestrīce, kas uzskatīta par septembra zemestrīces pēcgrūdienu, pēc vietējā laika notika neilgi pirms vieniem dienā, kas pilsētā esot pats rosīgākais laiks. Turklāt tās epicentrs atradies ievērojami tuvāk Kraistčērčas centram un bijis tikai piecu kilometru dziļumā, izraisot postošākus bojājumus.
Valsts, kas atrodas starp Klusā okeāna un Indoaustrālijas tektoniskajām plātnēm, ietilpst ģeoloģiski aktīvajā Klusā okeāna uguns joslā, kas bieži piedzīvo dažāda stipruma zemestrīces un vulkāna izvirdumus. Jaunzēlande gada laikā vien piedzīvojot ap 14 tūkstošiem zemestrīču.