Sarežģījumu gatavošanās procesā netrūka ne vieniem, ne otriem. Šķiet, vēl nekad agrāk Eiropas Futbola asociāciju savienībai (UEFA) nav nācies saskarties ar tik daudz neparedzētām problēmām EČ rīkotājvalstīs. Neilgi pēc Euro 2012 organizētāju valstu nosaukšanas 2007. gadā Polijas valdība apsūdzēja Polijas Futbola asociāciju (PZPN) korupcijā, uz to UEFA reaģēja ar draudiem atņemt poļiem tiesības rīkot EČ, ja PZPN reputācija būs tikpat nestabila. Polija uz brīdinājumu reaģēja, un jau 2009. gadā UEFA prezidents Mišels Platinī paziņoja, ka Polijā gatavošanās EČ rit pēc plāna un neesot nekādu problēmu.
Mēnesi vēlāk Platinī bija spiests izteikt ultimātu Ukrainai, jo tikai Kijevas infrastruktūra atbilda UEFA prasībām, bet Doņeckā, Ļvovā un Harkovā kavējās pat darbu plānošana, nemaz nerunājot par reāliem uzlabojumiem. Turklāt Kijevas olimpiskā stadiona rekonstrukcija ritēja pārāk gausi. 2010. gada maijā Platinī intervijā Vācijas Futbola asociācijai izteicās, ka Vācija vai Ungārija varētu uzņemt čempionātu Ukrainas vietā, ja vien Austrumeiropas lielvalsts nerīkosies straujāk. Taču, par spīti visām problēmām, Polija un Ukraina laikus reaģēja uz UEFA norādītajām nepilnībām un pārliecināja, ka ir gatavas EČ.
Stadioni jau gatavi, pilsētu infrastruktūra uzlabota, un gatavošanās posmā atlicis vien pāris vilcienu. Polijā viss norit samērā mierīgi - ir daudz neapmierināto, bet viņi nav radikāli noskaņoti. Turpretim Ukrainā situācija saasinās teju katru dienu. Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozo, Austrijas kanclers Verners Feimanis, Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reinderss - tie ir tikai daži no politiķiem, kuri paziņojuši, ka boikotēs EČ spēles Ukrainā. Iemesls - aizdomas par bijušas Ukrainas premjerministres Jūlijas Timošenko dzīves apstākļiem ieslodzījuma vietās. Liela daļa valstsvienību izvēlējušās EČ laikā dzīvot Polijā, pat tās, kuras savas apakšgrupas spēles aizvadīs Ukrainā. Daļēji tas izskaidrojams ar Ukrainas viesnīcu īpašnieku alkatību, kas esot uzskrūvējuši cenas.
Pēc 27. aprīlī Dņepropetrovskā notikušā terorakta, kurā traumas guvuši 29 cilvēki, UEFA paziņoja, ka ir pārliecināta par Ukrainas spējām noorganizēt turnīru labā līmenī, bet Spānijas Futbola federācijas prezidents Anhels Marija Viljars piedāvāja čempionātu pārcelt uz Spāniju.
Bez teroraktu draudiem Ukrainā gaidāmas arī sociālas protesta akcijas. Sieviešu tiesību aizstāvju grupa FEMEN protestē pret prostitūcijas legalizāciju čempionāta laikā. Neklusē arī dzīvnieku tiesību aizstāvji. Ukrainas pilsētu pašvaldības devušas rīkojumus pirms EČ samazināt klaiņojošo suņu un kaķu skaitu. Vairākās pilsētās tas darīts dzīvnieku tiesību aizstāvjiem nepieņemamā veidā.