Bundzinieks Ģirts Šolis aizvelk paralēles līdz _Menueta_ pirmsākumiem un labākā kaluma estrādei, taču Šubrovskis iebilst, ka profesionalitātes, ko var _uzkačāt_ ar gammu spēlēšanu, pagaidām vēl pietrūkstot.
Tagad savās mēģinājumu telpās - pamestā Latvijas Elektriķu brālības nama pagrabā - grupa gatavojas koncertam Spīķeru koncertzālē un ļoti priecājas par iespēju «beidzot uzspēlēt nevis dzertuvē, bet koncertzālē». Gaujarts šādu, pēc pašu vārdiem, «uzticības kredītu» vismaz izglītības ziņā uzskata par likumsakarīgu, jo E. Mākens absolvējis Rīgas Doma kora skolu kā diriģents. Atbildīgais par koncertzāles repertuāru, kurš uzaicinājis arī Gaujartu, ir Cosmos dalībnieks Andris Sējāns. Edgars pajoko, ka viņš droši vien neesot paņemts dziedāt Cosmos, jo tie Doma kora skolas džeki bijuši divus gadus jaunāki par viņu.
Gatavojoties Spīķeru koncertam, parasti krietni pieticīgākā ekipējumā spēlēt gatavā grupa šoreiz piesaistījusi Andri Indānu jeb Andžoni, kurš rūpēsies par elektroniskiem skaņu jeb trokšņu efektiem. Viens no tiem būs sikspārņa kliedziens, kura radītā ultraskaņa pazemināta, lai kļūtu sadzirdama. Vēl bez šīm papildu skaņām, kas pieliktas no malas, ar efektu kastītēm esot apaudzis arī akordeons. Par vizuālo risinājumu rūpēsies Reinis Pētersons, kurš katrai dziesmai koncertā veidos dzīvo zīmējumu, turklāt nevis digitāli, bet uz papīra, un šis process tiks projicēts uz ekrāna. Lapa ar zīmējumu paliks kā mirkļa liecība, kuru lielas slavas gadījumā pēc koncertiem varētu pārdot par milzu naudu. Katrai dziesmai sagatavots ievadteksts, kura autors ir Jānis Joņevs.
E. Šubrovskis spriež, ka Gaujarta mūzika nav tikai izklaidei, lai taisītu kačku, - tā ir inteliģenta popmūzika, kurā ir teksts, melodijas, aranžējumi un attieksme.
«Sākumā viss bija ļoti vienkārši, un pirmais albums ierakstījās samērā viegli. Tagad gribas katram gabalam izdomāt kaut ko foršāku, aranžējumi kļūst sarežģītāki, un grūtāk tos arī iemācīties, bet līdz šim šķitis, ka tas ir tā vērts,» saka E. Mākens un piebilst, ka Gaujarts ir ceļā uz otro albumu. Koncertā skanēs arī jaunās dziesmas, kurās arvien nozīmīgāku vietu ieņem klavieres, turklāt uzstājoties varēs izmantot uz vietas pieejamo Steinway flīģeli. Gaujarts savās dziesmās turpina izmantot dzeju - šoreiz tās autori būs Ojārs Vācietis, Edgars Šubrovskis un Inguna Jansone. «Šodien daudzko no uzrakstītā neviens nelasa, jo nevienam nav laika ne uzrakstīt tik labi, ne izlasīt. Dziesma ir labs veids, kā šo domu pacelt augšā,» saka E. Šubrovskis.