Ceturtdaļfinālā lielāko daļu uzmanības draud nozagt pagājušā gada finālistu Atēnu Panathinaikos un Telavivas Maccabi duelis. Astoņās no pēdējām divpadsmit Eirolīgas sezonām kausu ieguvusi viena no šīm divām komandām. Trīs reizes abas vienības tikušās finālā, bet šogad tikai viena no tām tiks uz finālturnīru Stambulā. Abas ceturtdaļfinālu sasniedza ne bez pārdzīvojumiem, bet sērija līdz trim uzvarām solās būt viena no aizraujošākajām turnīra vēsturē.
Otro gadu pēc kārtas ceturtdaļfinālā savā starpā tiksies Pirejas Olympiacos un Sjēnas Montepaschi. Pērn dzelžaina aizsardzība šajā divcīņā ar 3-1 ļāva uzvarēt Sjēnas basketbolistiem, un itāļi ir favorīti arī šogad. Tiesa, Olympiacos komanda šosezon jau nodemonstrējusi raksturu, gan priekšsacīkstēs, gan Top 16 turnīrā sarežģītā situācijā mobilizējoties un izšķirošajos brīžos nodrošinot tikšanu tālāk.
Vēl divos pāros savā starpā tiekas Spānijas un Krievijas komandas. Abās divcīņās vērojamas līdzīgas iezīmes. To favorīti Barcelona un Maskavas CSKA ir starp komandām, kuras pēdējos gados diktējušas modi Eiropas basketbolā, taču pērn abām neizdevās iekļūt finālčetriniekā. Šogad komandām ir dalīta labākā bilance (15-1) turnīrā, un abu pretinieki ir Eirolīgas debitanti. Skaidrs, ka Bilbao Basket izredzes pret CSKA un Kazaņas Uniks iespējas pret Barcelona netiek vērtētas augstu. Jāņa Blūma un Bilbao pretinieku CSKA ar Andreju Kiriļenko priekšgalā eksperti jau paguvuši novērtēt kā visu laiku spēcīgāko Eirolīgas komandu. Tas «armijniekiem» gan būs jāpierāda laukumā un, kā iepriekš norādīja arī Blūms, Spānijā CSKA nebūt neklāsies viegli.