Pēc Dienas intereses Rīgas pilsētas būvvaldē noskaidrojas, ka būvtāfele tomēr piestiprināta žoga pusē, kas vērsta pret mazu sānieliņu - Varšavas ielu. Tā liecina, ka teritorijā būvē vēl vienu veikalu noliktavu Depo, ko pasūtījis SIA Eirospektrs. Vairs ne miņas no uzņēmuma skaistās ieceres par septiņus stāvus augstu multifunkcionāla darījumu iestāžu kompleksa būvniecību čūskas formā, ko SIA Eirospektrs Rīgas domei piedāvāja kā būvniecības ieceri 2007. gadā, kad tika pie minētā zemesgabala nomas tiesībām uz 40 gadiem. Turklāt uzņēmuma pārstāvji panāca, ka Rīgas domes (RD) Īpašuma departaments veic izmaiņas zemes nomas līgumā, lai līdztekus darījumu iestādēm pie Salu tilta varētu uzbūvēt arī dažas dzīvojamās mājas. Pašvaldība šo iniciatīvu slavēja un noslēgto darījumu ar SIA Eirospektrs aizstāvēja, izplatot paziņojumu, ka iecerētais ēku komplekss būšot «pirmais lielais objekts Maskavas forštatē, kas sakārtos daļu no degradētās vides». Vērtīgā zemesgabala iznomāšanu privātuzņēmējam uz 40 gadiem RD vadība toreiz pamatoja ar to, ka «Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas darbinieki izteica priekšlikumu veidot kompleksā daļēju dzīvojamo apbūvi, lai naktīs tur neveidotos «mirusī zona», kur iemitināties bezpajumtniekiem, - jauni mājokļi veicinātu cilvēku vēlmi pārcelties dzīvot uz šo rajonu». Interesanti, ka Rīgas pilsētas būvvalde SIA Eirospektrs iesniegto būvprojektu apstiprināja vien pirms mēneša. Turklāt uzņēmums vairāk nekā 44 tūkstošus kvadrātmetru lielo zemesgabalu no pašvaldības vairs nenomā, jo paklusām ieguvis to savā īpašumā. RD Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte atklāj, ka darījums noticis 2013. gadā privatizācijas jeb atsavināšanas procesā. Zināms arī tas, ka SIA Eirospektrs tam ņēmis aizdevumu.
Lursoft dati liecina, ka pērn augustā šim uzņēmumam, kura pamatdarbības veids ir sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana, mainījās valde - par tās priekšsēdētāju kļuva Andris Kozlovskis. Viņš ir arī SIA DMT Pluss lielākais īpašnieks - šī firma pirms diviem gadiem iegādājās 75% veikalu ķēdes Depo DIY kapitāldaļu. Darījuma summa gan netika atklāta, bet pārpirkumu organizēja investīciju baņķieru sabiedrība IBS Prudentia, un jāpiebilst, ka tās dibinātājs un partneris Ģirts Rungainis rezultātā kļuva par vienu no veikalu tīkla Depo īpašniekiem - viņam pa pusei piederošajai SIA Ausekļa ielas nams tagad pieder 15% SIA DMT Pluss kapitāldaļu.
Savukārt to, kāpēc Krasta ielā nepieciešams vēl viens būvmateriālu, mājas un dārza preču veikals Depo (otrs atrodas aptuveni kilometra attālumā) uzzināt neizdevās, jo SIA Eirospektrs pārstāvji nebija sazvanāmi. Kādas tad būs izmaiņas Rīgas vaigā, ko ik dienas redz vairāki tūkstoši cilvēku, kuri Daugavas labajā krastā iebrauc pa Salu tiltu? To piekrita pastāstīt ēkas arhitekte Diāna Zalāne: «Konkrētā Depo ēka atšķirsies no citām, jo šo viņi sev projektē paši. Krāsas būs balta, sarkana, ar stikla elementiem, un pati tirdzniecības zāle paredzēta vienā stāvā. Ar dažādu arhitektūras elementu detalizāciju centāmies objektu maksimāli «iesēdināt» vidē, lai tas ir pievilcīgs. Tajā pašā laikā bija jārēķinās ar pasūtītājam nepieciešamo loģistiku.»
Jaunu īpašnieku gaida vēl kāds neapbūvēts, vairāk nekā 6000 kvadrātmetru liels zemesgabals Krasta ielā, starp Salu tiltu un laivu ostu. Augusta beigās RD Īpašuma departaments rīkos atkārtotu tā izsoli, jo uz martā notikušo nepieteicās neviens pretendents. Šī apstākļa dēļ par 40 tūkstošiem eiro samazināta zemesgabala izsoles sākumcena - tā būs 644 100 eiro, savukārt izsoles solis noteikts 30 000 eiro.