«Ir daudz vairāk pilnvaru gala rezultātā, kuras ir iespējams realizēt,» saka J. Rozenblats. RTK piešķirtais statuss vienlaikus arī nosaka pienākumu būt par jaunāko tehnoloģiju apguves vietu gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Tas nozīmē, ka kompetences centrā ir jābūt pieejamai konkrēto nozaru pamatprofesiju materiālajai bāzei. Kā saka RTK direktors, mācību iestādēs jābūt atrodamam «džentlmeņa komplektam», kuru izmantojot audzēknis var apgūt pietiekamas iemaņas, lai spētu strādāt uzņēmumā. Šādu komplektu RTK esot izveidojusi ar vairāku darba devēju asociāciju konsultāciju.
RTK pedagogiem būs jārūpējas arī par metodikas izstrādi, kas būs atbalsts arī citām mācību iestādēm. «Pozitīvi, ka pedagogiem, izstrādājot metodiku, ir piemaksa pie algas 10% apmērā, un tas šodien nebūt nav mazsvarīgi,» norāda J. Rozenblats.
Kā nozīmīgu pilnvaru, kas nodota kompetences centru rokās, RTK vadītājs min iespēju izsniegt kvalifikācijas apliecību nozares profesionāļiem ar praktiskajām zināšanām, taču bez attiecīgās izglītības. «Piemēram, es strādāju par automehāniķi, bet nekad skolā neesmu ieguvis šādu izglītību. Taču man liekas, ka esmu pietiekami gudrs, varošs un spējīgs. Tad es dodos uz šo centru, komisija pieņem eksāmenu, un, ja šī kvalifikācija atbilst prasībām, man tiek izsniegta kvalifikācijas apliecība,» stāsta J. Rozenblats. Plānots, ka arī citu profesionālo skolu audzēkņi kvalifikācijas eksāmenus kārtos tikai kompetences centros pie neatkarīgiem ekspertiem.